Nowy numer 28/2018 Archiwum

Radni rozdają flagi

95 flag na 95. rocznicę odzyskania niepodległości to kolejna edycja akcji, której inicjatorem jest Dariusz Lasocki, radny z Gocławia.

Po raz pierwszy flagi rozdawał w 2010 r. Akcja "Flaga od radnego" spodobała się mieszkańcom dzielnicy. W tym roku włączył się do niej także Marek Borkowski, radny z Grochowa. Obydwaj dzielnicowi rajcy chcą promować patriotyczne postawy w swoich dzielnicach - w planach mają rozdanie blisko 1 tys. flag. Fundusze przeznaczone na ich zakup pochodzą z prywatnych środków radnych.

Dariusz Lasocki będzie rozdawał flagi na Gocławiu: o godz. 10  parku Nad Balatonem w okolicach kościoła pw. św. Apostołów Jana i Pawła, o godz. 12 na ul. Rechniewskiego w okolicach kościoła św. Patryka, godzinę później radnego będzie można spotkać przy kościele św. Ojca Pio. Z kolei Marek Borkowski będzie rozdawał flagi na pl. Szembeka o godz. 10.

Gdzie ponadto można kupić polską flagę? W Warszawie są dwa sklepy z tzw. artykułami propagandowymi, na ul. Okopowej 25 oraz ul. Strusiej 60. Flagę kupimy także w dużych supermarketach, jak Carrefour i Real (w dziale sport). Całorocznie małe flagi dostępne są w kioskach na Krakowskim Przedmieściu i sklepach z pamiątkami.

Z okazji Święta Niepodległości IPN wypuścił właśnie film edukacyjny dla najmłodszych, objaśniający symbolikę bar narodowych, godło, przedstawiający historie hymnu. „Polak mały!” to blisko siedmiominutowy filmik promujący wartości patriotyczne wśród dzieci. Zachęcamy do obejrzenia go z pociechami w Dzień Niepodległości dla budowania relacji nie tylko patriotycznych, ale i rodzinnych. Animacja dostępna jest na stronie Instytutu Pamięci Narodowej.

Zobacz film >>

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma