Nowy Numer 37/2019 Archiwum

To było nadużycie - przepraszamy

"Księża pracujący w par. św. Augustyna wraz z Kurią Warszawską wyrażają ubolewanie, iż doszło do tego rodzaju wydarzenia, przepraszają wszystkich, którzy mieli prawo poczuć się tym wydarzeniem urażeni" - brzmi komunikat kurii warszawskiej po pokazie mody w kościele.

Oświadczenie Kurii Metropolitalnej Warszawskiej w pełnym brzmieniu:

"W związku z prezentacją projektów mody, jaka odbyła się w dn. 8 listopada br. w kościele św. Augustyna w Warszawie, Kuria Archidiecezji Warszawskiej oświadcza, iż Ks. Proboszcz parafii wyraził zgodę na powyższą prezentację w dobrej wierze i z zapewnieniem, że będzie to zamknięty pokaz strojów ślubnych. W rzeczywistości odbył się typowy pokaz mody, co stanowi nadużycie zarówno w stosunku do sakralności miejsca, jakim jest świątynia, jak również wobec zaufania, jakie wykazał Ks. Proboszcz odpowiedzialny za tę świątynię.

Wobec tego księża pracujący w par. św. Augustyna wraz z Kurią Warszawską wyrażają ubolewanie, iż doszło do tego rodzaju wydarzenia, przepraszają wszystkich, którzy mieli prawo poczuć się tym wydarzeniem urażeni oraz oświadczają, że zdecydowanie są przeciwni organizowaniu takich prezentacji w kościołach i innych miejscach sakralnych".

Oświadczenie podpisał ks. Rafał Markowski, rzecznik prasowy archidiecezji warszawskiej, mianowany w poniedziałek 4 listopada biskupem pomocniczym warszawskim.

czytaj więcej:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

 • Anonim (konto usunięte)
  10.11.2013 13:16
  Ja przeprosiny przyjmuję, ale proszę, pokazu mody sukien ślubnych i komunijnych też nie urządzajcie w kościele. Nie urządzajcie tam także targów trumien, karawanów i sukien pogrzebowych.
  W ogóle żadnych pokazów tam nie organizujcie, nawet pokazów samych siebie. Liturgia święta wystarczy aż nadto.
  doceń 14
 • pawelloo
  10.11.2013 14:01
  Jestem przekonany że to jest jedna z akcji satanistów którymi ktoś kieruje ,a ci którzy są na ich rozkazy są jedynie marionetkami .Boże zdemaskuj to zło które nam zagraża poślij do das Twego Ducha
  doceń 2
 • dinozaur
  10.11.2013 20:00
  Kochani Księża bądżcie rozważni na Boga Ojca!!! wystarczy popatrzeć i pomyśleć,albo poradzić się kogoś!!!Nie dajcie argumentów nieprzyjaciołom Kościoła!Nawet gdyby to miał być pokaz sukni ślubnych,to kościół nie jest miejscem na takie imprezy!!! Więcej rozwagi,błagam!!!
  doceń 9
 • tedeusgloriadeo
  11.11.2013 00:19
  Cytuję: "Kuria Archidiecezji Warszawskiej oświadcza, iż Ks. Proboszcz parafii wyraził zgodę na powyższą prezentację w dobrej wierze i z zapewnieniem, że będzie to zamknięty pokaz strojów ślubnych"
  Trochę to śmieszne i niepoważne bronienie przez Kurię ks.proboszcza bo nie bardzo rozumiem co ma na myśli Kuria pisząc : "zamknięty pokaz" Tzn co tylko dla księży?
  Sam fakt że ks.Proboszcz zgodził się na udostępnienie świątyni dla tego typu pokazu mody jest już sam w sobie jest bulwersujący i nie ma znaczenia że pokaz "zamknięty" czy "otwarty". (nawiasem mówiąc pokaz "zamknięty" byłby jeszcze bardziej bulwersującym wydarzeniem)
  Moim zdaniem ks.Proboszcz powinien ponieść konsekwencje za wyrażenie zgody i naprawdę nie rozumiem stanowiska Kurii broniącej księdza.
  doceń 1
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL