Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Modlitwa pod pomnikiem

Z Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie wyruszył marsz "Razem dla Niepodległej" z udziałem pary prezydenckiej Bronisława i Anny Komorowskich. Pochód zatrzymał się już przed pomnikiem Kardynała Stefana Wyszyńskiego, gdzie oddano hołd Kościołowi za jego udział w walce o niepodległość.

Pod pomnikiem parę prezydencką powitał biskup polowy Józef Guzdek, który poprowadził krótkie rozważanie. – Nauczanie Prymasa Tysiąclecia i jego niezłomna postawa stały się natchnieniem dla milionów rodaków, którzy w kolejnych latach zmagali się o wolną Polskę. Za swój upór i niezłomność nierzadko płacili wysoką cenę - więzienie, przelewali krew, oddawali swoje życie na ołtarzu wolności" – powiedział pod pomnikiem Prymasa Tysiąclecia bp Guzdek.

Biskup polowy powiedział, że stojąc pod pomnikiem Kard. Wyszyńskiego należy „dziękować za tego proroka i opatrznościowego męża stanu”. – Dziękujmy, że już od prawie 25 lat żyjemy w wolnym i niepodległym państwie – podkreślił. Następnie wspólnie ze zgromadzonymi pod pomnikiem uczestnikami marszu odmówił modlitwę "Ojcze nasz…". Po modlitwie, prezydent Komorowski i bp Guzdek złożyli wieniec pod pomnikiem Prymasa Tysiąclecia. Chór Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego WP odśpiewał pieśń „Boże coś Polskę…”.

Następnie marsz skierował się w stronę Nowego Światu w kierunku pomnika Wincentego Witosa, znajdującego się na Pl. Trzech Krzyży. Dalej przejdzie Alejami Ujazdowskimi do Belwederu.

« 1 »

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma