Nowy numer 28/2018 Archiwum

"Odzyskamy Polskę"

- Nie jest sztuką pomachać raz w roku flagą. Jeśli nie jesteś zaangażowany, jeśli nie działasz 4 godziny tygodniowo dla ojczyzny, z tego święta wyjedź z poczuciem winy. Zadanie: odzyskać Polskę i Europę - mówił na Agrykoli Robert Winnicki, honorowy prezes Młodzieży Wszechpolskiej.

Na zakończenie Marszu Niepodległości odbyły się przemówienia na Agrykoli.

- Dziś spłonęła tęcza na placu Zbawiciela. Ja oczywiście takich aktów nie pochwalam i nie wiem, kto za tym stał, ale trzeba sobie powiedzieć jedno: spłonął symbol zarazy - mówił Robert Winnicki, honorowy prezes Młodzieży Wszechpolskiej oraz członek Rady Decyzyjnej Ruchu Narodowego. Odpowiedzieli mu uczestnicy Marszu Niepodległości: "Nie czerwona, nie tęczowa, tylko polska narodowa!". - Ten symbol to wyznacznik drugiego, po Okrągłym Stole, największego zagrożenia dla Polski – rewolucji moralnej, której źródłem jest Unia Europejska. Musimy zrobić w Polsce i Europie rewolucję narodową. Cała Europa musi skandować: "Precz z brukselskim socjalizmem". Nowe pokolenie Europejczyków do tego doprowadzi. Wrogiem jest międzynarodowe lewactwo zagnieżdżone w Brukseli. Jak to zrobić? Aby ten marsz, ta kontrrewolucja była skuteczna, musimy zacząć od siebie. Jeśli nie jesteś zaangażowany, jeśli nie działasz 4 godziny tygodniowo dla ojczyzny, z tego święta wyjedź z poczuciem winy. To twoje zadanie i obowiązek. Zadanie: odzyskać Polskę i Europę. Nie sztuka pomachać flagą raz w roku - mówił R. Winnicki, dodając, że chce stworzyć nowy typ Polaka, który "będzie zorganizowany, zdyscyplinowany, będzie miał poukładane w głowie i będzie przeciwko lewactwu, nie będzie się bał stać twardo na stanowisku narodowym". - Tego od was oczekujemy. Kiedy pojedziecie do domu, dwa dni po marszu usiądźcie i podejmijcie decyzję: jeśli nie byłem do tej pory, od dziś jestem aktywnym Polakiem, który zmienia swój kraj. Nieprzypadkowo Marsz Niepodległości otwierała modlitwa i kapłan. Wiedzmy jedno: nie można być dobrym Polakiem i aktywistą narodowym, jeśli nie respektuje się tysiącletniej katolickiej tożsamości Polski – zakończył honorowy prezes Młodzieży Wszechpolskiej.

Odpowiedzieli mu uczestnicy zgromadzenia na Agrykoli, skandując: "Bóg, honor i ojczyzna!".

- Czołem wielkiej Polsce! Do zobaczenia za rok - zakończył Marsz Niepodległości Robert Winnicki, intonując hymn narodowy.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

 • MichałObrębski
  11.11.2013 20:35
  Tysiącletnia polska tożsamość?
  OK, pięknie i ładnie, ale co z polską tolerancją i umiarkowaniem?
  I co np. z polskimi protestantami czy Marią Skłodowską-Curie, która była niewierząca? Nie są Polakami?
  Michał Obrębski
 • Zibi89
  11.11.2013 22:30
  Przepraszam za wczorajsze słowa i najazd, ale jak tak czytam kolejne Twoje posty to widzę, że być może źle Cię odebrałem. Pewnie jesteś za p. Gowinem albo go wspierasz? Rozumiem też, że jesteś poszukującym Boga?

  Polakami są zgodnie z prawem. Tzn. posiadają obywatelstwo. Czy się czuli bądź czują Polakami to zupełnie inna sprawa.
  Są Polakami, ale nie są Katolikami. Tylko, że musisz zapamiętać jedną rzecz. Dmowski łączy polskość z byciem katolikiem. Czyli, że wg niego będziesz w pełni wierny Ojczyźnie, jeżeli jesteś zakorzeniony w wierze Ojców. System wartości, na którym opiera się Kościół Katolicki jest zbiorem norm, które wymagają od człowieka dostosowania się do Zbawiciela. Owszem Jezus uniżył się dla nas, umarł za nasze grzechy i zmartwychwstał, ale też ma prawo od nas wymagać postępowania wg nakazów Dekalogu. Jeżeli Chrystus czegoś zakazuje (w rozumieniu, że przed czymś ostrzega) to robi z troski o nas tak jak nasi ziemscy rodzice. On doskonale wie, że grzech pierworodny przysparza ludzkości cierpienia.

  Druga rzecz, że Katolik nie jest osobą z tego świata i dlatego ten świat go nienawidzi. Przyznam, że nie słyszałem, żeby jakieś inne religie poza chrześcijaństwem i judaizmem były prześladowane.

  Wielu ludzi myśli stereotypowo.
  Widzisz żaden człowiek nie może być letni, tak jak mówisz umiarkowany. Może być albo gorący albo zimny. Tzn., że albo kocha Chrystusa i Ojczyznę albo ich nienawidzi. Osoba letnia ma najgorzej o tyle, że jest niezdecydowana, którą drogą chce podążyć w życiu. No i paradoksalnie zimną, wyrachowaną osobę jest łatwiej nawrócić i jej samej jest łatwiej zbliżyć się do Boga gdy zaczyna odczuwać taką potrzebę.

  Zgadzam się z Hubertussem. Mamy kochać bliźniego i nie tolerować zła.
 • Zibi89
  12.11.2013 17:24
  Nie masz pojęcia o czym wypisujesz.
  Jeżeli robisz to celowo to Ci nie wychodzi. Bo albo jesteś chory psychicznie albo naćpany.
  Czy Ty w ogóle wiesz, że komuniści to typowi ateiści? Oni nie znają podobnie jak Ty pojęcia wolność w Chrystusie, miłość bliźniego, a Twój atak na ks. Franciszka jest zupełnie nieudany, bo podszyty nienawiścią. Szajsbilitowany ksiądz z tytułami naukowymi jak go nazywasz nie mylił się co do Was, czerwony faszysto.

  Mógłbyś takie herezje przeforsować na forach dla wyznawców idiokracji, ale trafiłeś na forum dla katolików.
  Ależ Ty to wszystko wiesz, bo sam jesteś zatwardziałym ateistą (należysz do sekty politycznej, coś na zasadzie chora kryśka, chora, chora) i nie masz nic wspólnego z J. Gowinem.

  Cynizm z rozmachem. Jak w ogóle możesz kpić. Ciebie to wyraźnie bawi, że oni mordowali ludzi dla wprowadzenia świata bez Boga. Jeżeli wg Ciebie mordowanie kogoś w imię bezbożnej ideologii jest miłością bliźniego to dla Ciebie by się przydał najbliższy szpital psychiatryczny. W średniowieczu za takie herezje miałbyś stosik jak nic.
  I to ma się nazywać wojna ideologiczna?
  Dobre sobie. Jak chcesz w ten sposób walczyć z Kościołem to daruj sobie. Jesteś taki śmieszny, że jak na razie udowadniasz mi, że wierzysz w pieniądz i triumf ateizmu w świecie.
  Nie ufasz, bo Ty nie walczysz z kibolami czy szalikowcami czy jak ich nazywasz.
  Wojna PO z kibolami jest tak naprawdę wojną o egzystencję w życiu publicznym.
  Zapraszam do rzucania haseł takich jak ładowaliście w 2011 na forum GK24.
  Obojętnie czy to co robisz jest akcją polityczną w obronie pewnego POpapranego pana to jakoś mnie to nie rusza. Zapisz się do Wolności i Pokoju. Będziesz mógł więcej anarchisto.
  Żałosne, bez komentarza.
  Nie umiesz wyartykułować wprost, że próbujesz ratować ludziom PZPR-u dupę przed dekomunizacją?
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma