Nowy numer 32/2022 Archiwum

Wielka iluminacja

7 grudnia Trakt Królewski, Stare i Nowe Miasto, place, skwery i kilka warszawskich ulic po obu stronach Wisły, rozświetlą świąteczne dekoracje.

Najważniejszym punktem wieczoru będzie rozpalenie choinki na placu Zamkowym o godz. 17. Nie zabraknie św. Mikołaja, świątecznych piosenek, kolęd i niespodzianek. Na zakończenie imprezy z pl. Zamkowego przez Krakowskie Przedmieście aż do ronda de Gaulle’a św. Mikołaj z Laponii przejedzie w barwnej paradzie ze swoimi pomocnikami.

Świąteczna iluminacja rozświetli Warszawę już po raz piąty. Każdego sezonu na choince  prezentowana jest inna kolorystyka i sekwencja wzorów. Tak będzie i w tym roku.  Poza Traktem Królewskim i placem Zamkowym dekoracje będzie można podziwiać również na Rynku Starego i Nowego Miasta, na placu Trzech Krzyży i Grzybowskim, w Alejach Ujazdowskich, na Emilii Plater, ul. Sobieskiego i w Wilanowie, a na prawym brzegu na ulicy Francuskiej i Ząbkowskiej.

Świąteczną iluminację Warszawy przygotowała firma Multidecor. Iluminacja wykonana jest z najwyższej jakości oświetlenia choinkowo-dekoracyjnego, z wykorzystaniem najnowszej technologii energooszczędnych diod ECO-LED.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama