GN 32/2018 Archiwum

Nowy szef ZTM

Hanna Gronkiewicz-Waltz poinformowała, że komisja konkursowa wybrała Wiesława Witka na nowego dyrektora ZTM.

Do tej pory odpowiadał za usprawnienie i racjonalizację remontów oraz sprawowanie nadzoru zwierzchniego w zakresie przygotowania i realizacji inwestycji i remontów w pasie dróg na obszarze m. st. Warszawy. Za kilka dni Wiesław Witek obejmie jednak nowe stanowisko: dyrektora Zarządu Transportu Miejskiego. W połowie lipca z tego stanowiska odwołany został Leszek Ruta.

- Komisja konkursowa, która przeglądała kandydatury na szefa ZTM, wybrała Wiesława Witka. Ja nie będę kwestionować tego wyboru - poinformowała prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Zarząd Transportu Miejskiego rozpoczął działalność 1 stycznia 1992 roku, na mocy uchwały Rady m.st. Warszawy. Główne zadania ZTM, zapisane w statucie to organizacja, zarządzanie i nadzorowanie zbiorowego transportu publicznego w aglomeracji warszawskiej. Codziennie na ulice wyjeżdża ponad 1,5 tysiąca autobusów, 400 tramwajów oraz 30 pociągów metra. Każdego dnia pasażerowie odbywają ponad 3 miliony przejazdów środkami komunikacji publicznej.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma