Nowy numer 44/2020 Archiwum

Wydaj 25 mln zł

Ruszają konsultacje społeczne dotyczące przebiegu budżetu partycypacyjnego na 2015 rok w 18 warszawskich dzielnicach.

Już pod koniec stycznia mieszkańcy będą mogli zgłaszać projekty w ramach budżetu partycypacyjnego, czyli takiego, w którym sami warszawiacy decydują, na co wydać pieniądze. Stołeczny ratusz chce poznać opinie mieszkańców na temat jego zasad wypracowanych przez powołane wcześniej zespoły dzielnicowe. W szczególności chce poznać opinię, co do zaproponowanego podziału terytorialnego dzielnic oraz przypisanych poszczególnym obszarom kwot.

Dodatkowo, w ramach konsultacji, istnieje możliwość zgłaszania uwag dotyczących kolejnych działań w ramach budżetu partycypacyjnego, tj. lokalizacji punktów do zgłaszania projektów oraz do głosowania na projekty w poszczególnych dzielnicach.

Konsultacje społeczne są elementem trwających obecnie przygotowań do wprowadzenia budżetu partycypacyjnego w Warszawie. Jest on procesem, w trakcie którego mieszkańcy mają możliwość decydowania o wydatkowaniu części budżetu dzielnicy lub miasta. Z budżetu każdej z dzielnic m.st. Warszawy została wydzielona kwota od 0,5 do 1 proc. W sumie do podziału jest ponad 25 mln złotych. O przeznaczeniu tej kwoty będą mogli zadecydować wszyscy mieszkańcy. Zgłaszanie projektów ruszy 20 stycznia 2014 r.

Zapraszamy na spotkania informacyjno-konsultacyjne organizowane w każdej dzielnicy. Podczas spotkań omówione zostaną m.in. główne założenia budżetu partycypacyjnego, przygotowywane zasady jego przebiegu, a także sposób opracowywania budżetu dzielnicowego. Swoje uwagi można również wysłać e-mailem oraz wypowiedzieć się na forum.

Terminy spotkań oraz więcej informacji dotyczących przebiegu budżetu partycypacyjnego znajdują się na stronie www.konsultacje.um.warszawa.pl oraz na stronach urzędów dzielnic.

Konsultacje trwają do 31 grudnia 2013 r.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama