Nowy numer 33/2018 Archiwum

Wichura nabiera mocy

Zerwana przybudówka, przewrócona wiata, powalone ogrodzenie - to skutki orkanu Ksawery jaki nawiedził Warszawę dzisiejszej nocy. Wiatr może przyspieszyć nawet do 90 km/h.

Wichura zerwała dach remontowanej kamienicy przy ul. Dobrej. Do zdarzenia doszło ok. 3 nad ranem, gdy wiatr był najmocniejszy. Straty i naruszenia konstrukcyjne drewnianej nadbudowy ocenił inspektor budowlany. Okolice ul. Dobrej i ul. Lipowej zostały wyłączone z ruchu,a teren wokół kamienicy zabezpieczony.

Wzdłuż ul. Świętojerskiej i wokół terenu budowy metra przy Rondzie Daszyńskiego wiatr powalił metalowe konstrukcje ogrodzenia. Płot położył się także na odcinku modernizowanych bulwarów wiślanych. Na ul. Stalowej latarnia przewróciła się na jezdnię.

Na ul. Wrzeciono powalone drzewo spadło na trzy zaparkowane samochody, a na ul. Grochowskiej drzewo runęło na jezdnie i tory, uszkadzając trakcję tramwajową. W pobliskim Legionowie przewrócona wiata przystanku autobusowego uszkodziła auta stojące na parkingu.

Straż pożarna oceniła, że do godz. 12 w nocy mieli około 70 zgłoszeń. Dotyczyły one głównie połamanych gałęzi zalegających na drodze, bądź tych niebezpiecznie zwisających z drzew.

Na dziś zapowiadane są podmuchy wiatru nawet do 90 km/h. Przewidywane są opady i zawieje śnieżne. Na ulice Warszawy wyjechały solarki.

 

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma