Nowy numer 2/2021 Archiwum

Wichura nabiera mocy

Zerwana przybudówka, przewrócona wiata, powalone ogrodzenie - to skutki orkanu Ksawery jaki nawiedził Warszawę dzisiejszej nocy. Wiatr może przyspieszyć nawet do 90 km/h.

Wichura zerwała dach remontowanej kamienicy przy ul. Dobrej. Do zdarzenia doszło ok. 3 nad ranem, gdy wiatr był najmocniejszy. Straty i naruszenia konstrukcyjne drewnianej nadbudowy ocenił inspektor budowlany. Okolice ul. Dobrej i ul. Lipowej zostały wyłączone z ruchu,a teren wokół kamienicy zabezpieczony.

Wzdłuż ul. Świętojerskiej i wokół terenu budowy metra przy Rondzie Daszyńskiego wiatr powalił metalowe konstrukcje ogrodzenia. Płot położył się także na odcinku modernizowanych bulwarów wiślanych. Na ul. Stalowej latarnia przewróciła się na jezdnię.

Na ul. Wrzeciono powalone drzewo spadło na trzy zaparkowane samochody, a na ul. Grochowskiej drzewo runęło na jezdnie i tory, uszkadzając trakcję tramwajową. W pobliskim Legionowie przewrócona wiata przystanku autobusowego uszkodziła auta stojące na parkingu.

Straż pożarna oceniła, że do godz. 12 w nocy mieli około 70 zgłoszeń. Dotyczyły one głównie połamanych gałęzi zalegających na drodze, bądź tych niebezpiecznie zwisających z drzew.

Na dziś zapowiadane są podmuchy wiatru nawet do 90 km/h. Przewidywane są opady i zawieje śnieżne. Na ulice Warszawy wyjechały solarki.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama