Nowy numer 3/2021 Archiwum

"Puste nakrycie nie musi być puste"

Puste miejsce przy stole nie musi być pustą tradycją przekazywaną z pokolenia na pokolenie. Dzięki akcji Caritas „Pełne nakrycie”, każdy może nakarmić najbardziej potrzebujących.

- Mamy piękną tradycję zostawiania pustego miejsca przy wigilijnym stole. Ale coraz częściej puste miejsce jest puste dosłownie i to jest bardzo smutne - mówił podczas konferencji prasowej inaugurującej akcję ks. Dariusz Marczak, dyrektor Caritas diecezji warszawsko-praskiej.

Na pomysł, jak powstrzymać przekazywany z pokolenia na pokolenie "pusty rytuał" wpadli przedstawiciele Agencji Ogilvy&Mather, którzy wspólnie z Caritas Polska pod hasłem "Puste nakrycie nie musi być puste" zorganizowali kampanię "Pełne nakrycie". - Wymyśliliśmy coś, co może zrobić każdy - wysłać pustego smsa pod numer 72052. Dzięki temu w imieniu darczyńców Caritas zorganizuje Wigilię dla potrzebujących - wyjaśnia Marcin Pucyk z Agencji Ogilvy&Mather, współorganizatora akcji.

Każdy, kto weźmie udział w akcji, 24 grudnia po rozbłyśnięciu pierwszej gwiazdki otrzyma wiadomość zwrotną o treści "Puste nakrycie na Twoim wigilijnym stole tak naprawdę nie jest puste, bo dziś w Twoim imieniu organizujemy kolację wigilijną dla potrzebujących w jadłodajni Caritas” - zapewniają organizatorzy.

Wigilia dla potrzebujących zostanie zorganizowana w jadłodajni Caritas przy ul. Lubelskiej. - Będzie tak samo, jak w domu - barszcz, pierogi, kolędy, opłatek i świąteczne paczki - mówiła Izabela Choma, kierowniczka jadłodajni, która codziennie serwuje ubogim ok. 1 tys. posiłków.

Ulotki informacyjne o akcji rozdawane będą w parafiach diecezji warszawsko-praskiej wraz ze świecami Caritas, ale organizatorzy liczą, że akcja nabierze ogólnopolskiego rozmachu. - W tym roku akcja wspomoże jadłodajnię przy ul. Lubelskiej, ale mamy nadzieję, że za rok będzie to akcja ogólnopolska - mówi Paweł Kęska, rzecznik prasowy Caritas Polska.

Dodatkowe informacje o inicjatywie oraz licznik wysłanych smsów można znaleźć na stronie www.pelnenakrycie.pl. Koszt jednego smsa to 2,46 zł z VAT– dzięki uprzejmości operatorów sieci komórkowych cała kwota netto zostanie przekazana na rzecz przygotowania wigilijnej wieczerzy.

Akcja zbiegła się z kampanią Caritas Internationalis - "Jedna rodzina ludzka - żywność dla wszystkich" i apelem papieża Franciszka o wyeliminowanie głodu na świecie. - Stwarzamy możliwość, by w ten apel się włączyć - zachęca rzecznik Caritas Polska.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama