Nowy numer 33/2018 Archiwum

Betlejemskie Światło Pokoju

To już po raz 23. w Polsce rusza wspólna akcja Związku Harcerstwa Polskiego i Caritas. W tym roku pod hasłem "Wyjdź z cienia. Pokaż dobro" harcerze nawołują, by podjąć wyzwanie i stać się lepszym człowiekiem.

Od 27 listopada światełko z Groty Narodzenia wędruje po świecie. W sobotę, 14 grudnia dotrze do Polski. ZHP organizuje Zlot w Zakopanem, gdzie, jak co roku przejmie światło od słowackich skautów. W Zlocie udział weźmie około 2000 harcerzy.

Natomiast 22 grudnia planowana jest ogólnopolska akcja "Rozproszenie", podczas której światło zostanie przekazane mieszkańcom innych miast. Harcerze z lokalnych hufców wyjdą na rynki i do centralnych punktów miast, aby każdy mieszkaniec mógł odpalić świecę od płomienia betlejemskiego.

Jak co roku Betlejemskie Świtało Pokoju trafi także do Prezydenta RP, premiera, wszystkich marszałków i najważniejszych instytucji państwowych. Światełko dostępne będzie także we wszystkich parafiach. Na stronie swiatlo.zhp.pl znajduje się mapa oraz kalendarz, gdzie umieszczone są miejsca, w których można odebrać Betlejemskie Światło Pokoju. W stolicy można to zrobić w Głównej Kwaterze ZHP od 16 do 24 grudnia przez całą dobę, 21 grudnia przy DH Kupiec w Ostrołęce w godz. 12-14, 15 grudnia na Skwerze Ossendowskiego w Milanówku o godz. 17 oraz 22 grudnia na pl. 3-go Maja w Wołominie o 19.15.

Partnerem akcji jest Poczta Polska Usługi Cyfrowe, które od 4 grudnia rozprowadza kolekcję elektronicznych kartek świątecznych zaprojektowanych przez harcerki i harcerzy. Każda złotówka ze sprzedaży przekazana będzie na "Kapitał Przyszłości ZHP". Kartki dostępne są na stronie envelo.pl

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma