Nowy numer 50/2019 Archiwum

Zapełnij puste miejsce

21 grudnia w podziemiach kościoła Wszystkich Świętych wigilia dla osób bezdomnych, ubogich... Może także dla ciebie?

Już po raz piąty Warszawska Wspólnota Sant'Egidio organizuje Wigilię z Ubogimi. Dla przyjaciół bezdomnych i będących w innych trudnych życiowych sytuacjach. 21 grudnia w podziemiach kościoła Wszystkich Świętych, przy pl. Grzybowskich będzie wspólna modlitwa, śpiewanie kolęd i wigilijna kolacja w radosnej, życzliwej atmosferze. "Chcemy, by nasi ubodzy przyjaciele poczuli się jak w domu" - mówią członkowie wspólnoty i wolontariusze, którzy już od kilku miesięcy przygotowują wigilijne spotkanie.

Do przygotowań może dołączyć każdy. Można ulepić pierogi, nagotować barszczu lub przynieść jakiś inny smakołyk na wigilijny stół. Można kupić prezent dla bezdomnych, pomóc w strojeniu sali i ubieraniu choinek, można też wcielić się w kelnera podczas samej wigilii. Wolontariuszy nigdy nie jest zbyt wielu, zwłaszcza w czasie wigilijnej kolacji, kiedy bezdomni goście oprócz bogato i pięknie zastawionego stołu, cenią są także rozmowę z kimś życzliwym i zainteresowanych ich problemami. Inicjatywę można też wesprzeć finansowo.

Pięknie zastawione stoły, pyszne wigilijne potrawy oraz serdeczni i życzliwi wolontariusze, chętni do rozmowy na każdy temat.   Pięknie zastawione stoły, pyszne wigilijne potrawy oraz serdeczni i życzliwi wolontariusze, chętni do rozmowy na każdy temat.
Joanna Jureczko-Wilk /GN
Osoby zainteresowane pomocą w zorganizowaniu wigilii mogą zajrzeć na stronę: www.santegidio.pl i skontaktować się z organizatorami spotkania: e-mail: santegidio.waw@gmail.com, tel.: 609 503 936.

Chętni mogą też przyjść na ostatnie przygotowawcze spotkanie, które odbędzie się 18 grudnia o godz. 19 w podziemiach kościoła przy pl. Grzybowskich.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama