Nowy numer 3/2021 Archiwum

Łyżwy na Starówce i Stadionie

Piruety można kręcić już na Starym Mieście. Od 3 stycznia także na Stadionie Narodowym.

Warszawiacy i turyści będą mogli tej zimy korzystać z lodowisk otwartych po raz pierwszy na Rynku Starego Miasta i Stadionie Narodowym. Ślizgawka na Starówce ruszyła 20 grudnia, na Stadionie ruszy 3 stycznia.

Wstęp na ślizgawkę na Starówce (wymiary 20x30 metrów) jest  bezpłatny; czynna w dni powszednie od godz. 10 do 21, w weekendy do godz. 22. Lodowisko będzie otwarte także w święta Bożego Narodzenia. Na miejscu można wypożyczyć łyżwy (cena 7 zł za godzinę, 10 zł za ostrzenie).

Z kolei od 3 stycznia będzie można jeździć na łyżwach na sztucznej ślizgawce na płycie Stadionu Narodowego. Jak informuje spółka PL2012 będzie to największe lodowisko w Polsce – powierzchnia ponad 2 tys. metrów kwadratowych.

Ślizgawka będzie czynna codziennie od poniedziałku do czwartku w godz. 16–22, w piątek w godz. 16–23.30, w sobotę w godz. 10–23, w niedzielę w godz. 10–22. Podczas ferii od poniedziałku do czwartku w godz. 10–22. Dostępne będą także wypożyczalnia łyżew oraz podziemny parking.

Bilety w cenach: normalny 12 zł i ulgowy 8 zł będą uprawniać do korzystania z wszystkich atrakcji na stadionie. Dzieci do 5. roku życia mają wstęp wolny. Dostępne mają być także bilety dla rodzin i grupowe.

Organizatorzy zapowiadają w piątkowe i sobotnie wieczory muzykę disco w ramach "Disco Lodowisko"; w każdą niedzielę poranki dla dzieci do 12. roku życia; natomiast w walentynki wydarzenie - "Walentynki na lodzie".

Jak co roku jeździć na łyżwach w Warszawie można także m.in. na lodowisku Torwar, w Warszawskim Ośrodku Sportu i Rekreacji na Stegnach.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama