Nowy numer 3/2021 Archiwum

14 tys. osób w akcji Caritas

Ponad 14 tys. osób wzięło udział w prowadzonej przez Warszawsko-Praską Caritas Akcji "Puste Nakrycie nie musi być puste". Zebrane drogą SMS-ową fundusze zostaną przeznaczone na funkcjonowanie jadłodajni, oraz na dokarmianie dzieci w świetlicach prowadzonych przed diecezjalną Caritas.

- Skandalem naszych czasów jest fakt, że ponad miliard ludzi na świecie cierpi głód podczas gdy można by ich było swobodnie wykarmić - powiedział dyrektor Caritas diecezji warszawsko-praskiej ks. Dariusz Marczak. - Wiele żywności po prostu się marnuje o czym doskonale wiemy. W związku z tym poprzez akcję "Puste miejsce nie musi być puste" chcieliśmy pomóc tym których z różnych powodów nie stać na normalny, ciepły posiłek - tłumaczy.

Codziennie w stołecznej jadłodajni przy ulicy Lubelskiej wydawanych jest około 700 posiłków. Zimą, kiedy temperatura spada liczba ta zwiększa się nawet do tysiąca - poinformowała dyrektorka jadłodajni Izabela Choma. Zapewniła, że mimo zwiększającej się z roku na rok liczby potrzebujących nikt nie wychodzi z jadłodajni głodny.

- Każdy może liczyć na dwa talerze zupy i kawałek chleba. Najsmutniejsze jest jednak to, że w gronie osób potrzebujących coraz więcej jest matek z małymi dziećmi - stwierdziła Choma.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia Caritas Warszawsko-Praska wydała 1500 paczek dla ubogich i potrzebujących z produktami na wigilijny stół. Chętni mogli także uczestniczyć w specjalnie przygotowanej wieczerzy wigilijnej, którą poprzedziło dzielenie się opłatkiem.

Akcji "Puste Nakrycie nie musi być puste" potrwa do końca roku. Wystarczy wysłać pustego SMS na numer 72052, koszt 2,46zł z VAT.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama