Nowy numer 2/2021 Archiwum

Śp. ojciec Adam Piecuch

Przez ostatnie 18 lat swego życia był duszpasterzem w kościele św. Ducha oo. paulinów przy ul. Długiej. Pracował jako prezbiter wielu wspólnot z Drogi Neokatechumenalnej.

27 grudnia o godz. 2 zmarł o. Adam Piecuch, paulin z klasztoru przy ul. Długiej w Warszawie. Pogrzeb odbędzie się we wtorek, 31 grudnia, w Katedrze św. Jana Chrzciciela w Warszawie. O godz 11 odbędzie się jutrznia i różaniec w intencji zmarłego. O godz. 12 odprawiona zostanie Msza św. pogrzebowa, po czym nastąpi złożenie ciała do grobowca paulińskiego na cmentarzu na Służewiu przy parafii św. Katarzyny, ul. Fosa 3.

Śp. o. Adam Piecuch był synem Stanisława i Anny z d. Trybalskiej. Urodził się 2 lipca 1938 r. w parafii Przeworsk w archidiecezji przemyskiej. Profesję w Zakonie Paulinów złożył 15 września 1955 r., a święcenia kapłańskie przyjął 12 kwietnia 1964 r.

O. Adam Piecuch przez ostatnie 18 lat swego życia posługiwał duszpastersko w kościele przy ul. Długiej, przede wszystkim jako prezbiter wielu wspólnot z Drogi Neokatechumenalnej .

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama