Gość Katowicki 29/2018 Archiwum

Łyżwiarze wrócili na Narodowy. Biletów brak

Po usunięciu problemów z topniejącym lodem, ślizgawka na Stadionie Narodowym znów działa i cieszy się ogromnym powodzeniem. Na 5 i 6 stycznia wszystkie bilety zostały już wyprzedane.

W niedzielę po godz. 10 na lód wyjechali pierwsi łyżwiarze. Po problemach, które pojawiły się w piątek wieczorem, nie ma już śladu. Według zapewnień Narodowego Centrum Sportu, lód ma 7 cm grubości i spełnia najwyższe parametry jakości. - Tym samym podjęliśmy decyzję o uruchomieniu w niedzielę lodowiska zgodnie z planem - przekonują organizatorzy ślizgawki.

W piątek, w dniu otwarcia lodowiska, z powodu topniejącego lodu pojawiły się na tafli dziury i kałuże. Wieczorem ślizgawkę zamknięto. Przez całą noc pracownicy odgarniali breję z tafli, w sobotę z przyczyn technicznych ślizgawka była nieczynna. Na początku organizatorzy twierdzili, że powodem problemów była rozsypana na lodowisku sól, potem przyznali, że "prowadzą analizę piątkowego zdarzenia i wkrótce podejmą stosowne decyzje”. Mariusz Gierszewski z Narodowego Centrum Sportu, mówiąc o przyczynach zamknięcia ślizgawki, powiedział, że "doszło do pewnego wydarzenia, nie z naszej winy".

Dziś lodowisko będzie otwarte do godz. 23. Zainteresowanie sztuczną ślizgawką jest ogromne - na 5 i 6 stycznia bilety zostały już w całości wykupione. Posiadacze wcześniej kupionych biletów mogą je wykorzystać w dowolnym terminie do 20 lutego z uwzględnieniem uwarunkowań technicznych dotyczących pojemności lodowiska.

Czytaj także: Stadion Narodowy zamienił się w lodowisko >>

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma