Nowy numer 25/2018 Archiwum

Nowe święto w rocznicę wyboru Franciszka

W pierwszą rocznicę wyboru papieża Franciszka - 13 marca, będziemy obchodzili nowe święto papieskie.

Jak dowiedziała się Katolicka Agencja Informacyjna, tego dnia w bazylice Świętego Krzyża w Warszawie zostanie odprawiona uroczysta Msza św. z udziałem Episkopatu Polski.

Ponieważ podczas planowanego na 12-13 marca zebrania KEP odbędą się wybory nowego przewodniczącego Episkopatu, najprawdopodobniej to właśnie on będzie przewodniczył uroczystej celebrze w intencji papieża Franciszka.

76-letni kard. Jorge Mario Bergoglio SJ z Argentyny, w latach 1998-2013 metropolita Buenos Aires, został wybrany na papieża 13 marca 2013 r. po rezygnacji z urzędu papieża Benedykta XVI. Jest 266. biskupem Rzymu, pierwszym papieżem z Ameryki. Został wybrany w drugim dniu konklawe, w piątym głosowaniu. Jako pierwszy przybrał imię Franciszek.

Program swego pontyfikatu zawarł w adhortacji apostolskiej "Evangelii gaudium" z 2013 r.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma