Nowy numer 43/2020 Archiwum

Halina Frąckowiak na Bielanach

Kolęd i hitów sprzed lat w wykonaniu Haliny Frąckowiak z kwartetem smyczkowym będzie można posłuchać 19 stycznia na Bielanach.

Zadebiutowała pół wieku temu, na Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie w 1963 r. Potem zdobywała serca publiczności i kolejne nagrody na festiwalach, współpracując z takimi zespołami jak Tarpany, Czerwono-Czarni, czy Drumlersi. Wylansowała swoje największe przeboje ("Ktoś", "Czekam tu", "Napisz, proszę"), rozpoczynając w 1972 r. karierę solową. W drodze na koncert, który miała odbyć w 1990 w Gorzowie Wielkopolskim, uległa poważnemu wypadkowi drogowemu. Leczenie i rehabilitacja zajęły długie tygodnie.

W długiej karierze Halina Frąckowiak nagrała ponad 20 płyt i kaset, a na listach przebojów długo królowały jej "Tin Pan Alley", "Papierowy księżyc" czy "Anna już tu nie mieszka". W 2010 r. weszła w skład komitetu poparcia Jarosława Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich.

19 stycznia o godz. 17 Halina Frąckowiak zagra z kwartetem smyczkowym koncert w sali widowiskowej bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Dobrym Miejscu na Bielanach (ul. Dewajtis 3, wej. B). Bilety w cenie 45 zł do nabycia w Sklepie „Chrześcijańskie Granie" oraz na www.chrzescijanskiegranie.pl. Dla naszych czytelników mamy dwa podwójne zaproszenia, które można wygrać na naszym facebookowym profilu.
 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama