Nowy numer 25/2018 Archiwum

Czułość - cnota poszukiwana

W Domu Arcybiskupów Warszawskich odbyło się świąteczne spotkanie z dziennikarzami i pracownikami mediów.

Kard. Kazimierz Nycz w swoim przemówieniu skierowanym do dziennikarzy powołał się na słowa papieża Franciszka, życząc zebranym radości, nadziei i czułości. - Czułość to cnota, która się zagubiła w naszych stosunkach międzyludzkich - w pracy, rodzinie. Życzę wam tej czułości także wobec waszych czytelników i wobec prawdy. Byście byli tymi, którzy służą prawdzie, ale nigdy nie są jej właścicielami. Nie my posiadamy prawdę, ona jest poza nami, nie człowiek stanowi jej granice, ale człowiek je odkrywa - powiedział.

Metropolita warszawski przypomniał także sens Bożego Narodzenia i zachęcił do głoszenia codziennie Dobrej Nowiny. - Kościół głosząc Dobrą Nowinę, wskazuje człowiekowi drogę do szczęścia - powiedział.

Po części oficjalnej wszyscy przybyli goście zostali zaproszeni na poczęstunek. W tym roku świąteczny opłatek dziennikarzy był połączony z trzecią debatą w ramach cyklu "Myśląc z Wojtyłą".

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma