Nowy numer 44/2020 Archiwum

Ćwierć miliona Kart Warszawiaka

Maleją kolejki w punktach, gdzie wydawane są Karty warszawiaka. Urzędnicy zapowiadają kolejne udogodnienia dla mieszkańców ubiegających się o jej wydanie.

- W porównaniu do dużego zainteresowania mieszkańców na początku roku, dziś liczba osób zgłaszających się do w Punktów Obsługi Pasażerów ZTM oraz Wydziałów Obsługi Mieszkańców urzędów dzielnic jest dużo mniejsza; w niektórych punktach liczba obsługiwanych pasażerów spadła czterokrotnie - powiedział podczas konferencji prasowej dyrektor stołecznego Zarządu Transportu Miejskiego Wiesław Witek.

Jak poinformował, by usprawnić odbiór kart, ZTM oddelegował do obsługi pasażerów kolejnych 10 pracowników. Ponadto w styczniowe soboty otwarte będą wybrane POP-y oraz wszystkie WOM-y w dzielnicach.

Dyrektor zapewnił, że osoby przyłapane przez kontrolerów na jeździe z prawidłowo zakodowaną Kartą warszawiaka, a nieposiadające hologramu potwierdzającego uprawnienia, nie poniosą konsekwencji. Chodzi o pasażerów, którzy mimo przysługującego im uprawnienia do Karty warszawiaka nie mieli czasu, by odebrać hologram. W takiej sytuacji dostaną wprawdzie mandat, ale jeżeli zgłoszą się w ciągu 7 dni do ZTM i wykażą, że dostały zawiadomienie o pozytywnej weryfikacji swojego wniosku o wydanie karty, zostanie on anulowany.

Do ZTM wpłynęło dotychczas ok. 243 tys. wniosków o wydanie Karty warszawiaka, z czego ok. połowy złożono przez internet. Urzędnicy wydali ok. 115 tys. hologramów potwierdzających uprawnienia. Na mieszkańców, których wnioski zostały zweryfikowana pozytywnie, czeka 109 tys. gotowych do odbioru naklejek.

Podczas konferencji szef Centrum Komunikacji Społecznej w ratuszu Jarosław Jóźwiak zaznaczył, że urzędnicy cały czas pracują nad tym, by fakt posiadania Karty warszawiaka wiązał się dla mieszkańców z jak największą liczbą korzyści.Posiadacze Karty warszawiaka, hologramu naklejanego na kartę miejską lub inny nośnik biletu komunikacji miejskiej, mogą korzystać ze zniżek przy zakupie długookresowych biletów komunikacji miejskiej, a także ośrodkach sportu i instytucjach kultury.

- Obecnie mamy ok. 60 partnerów Karty. W programie są m.in. prawie wszystkie ośrodki sportu działające na terenie miasta - także te komercyjne, większość teatrów i miejskich instytucji kulturalnych, ale również te prowadzone przez organizacje pozarządowe. Mam nadzieję, że jeszcze w tym tygodniu liczba partnerów przekroczy sto - powiedział Jóźwiak.

Warunkiem otrzymania karty jest zamieszkiwanie w Warszawie i rozliczanie tu PIT-u. Będzie to weryfikowane na podstawie bazy danych Ministerstwa Finansów

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama