Nowy numer 25/2018 Archiwum

Bo ulica była za słona

15 ulic na Powiślu i 12 na Muranowie, na których odbywa się stosunkowo niewielki ruch kołowy, nie będzie podczas tegorocznej zimy posypywanych solą. Tak chcieli mieszkańcy.

W ankiecie dotyczącej sposobu odśnieżania śródmiejskich ulic większość mieszkańców dzielnicy (92,57 proc. głosów) opowiedziała się za rezygnacją z posypywania nawierzchni solą. W związku z tym zarząd Śródmieścia podjął decyzję o przeprowadzeniu pilotażu polegającego na odśnieżaniu 27 ulic jedynie przy pomocy płużenia i posypywania piaskiem.

Ulice, które nie będą posypywane solą, są administrowane przez dzielnicę (Zarząd Terenów Publicznych) i znajdują się na Powiślu oraz Muranowie. Wybrane zostały do akcji pilotażowej ze względu na niezbyt nasilony ruch kołowy oraz ich status (nie są głównymi ciągami komunikacyjnymi). U wylotu każdej ustawiony zostanie znak drogowy informujący o tym, że ulica nie jest posypywana solą i może być śliska.

Wyznaczając ulice do pilotażu, Zarząd Dzielnicy Śródmieście zwraca się jednocześnie do korzystających z nich i mieszkających w ich pobliżu osób z prośbą o wyrażenie opinii nt. proponowanej metody odśnieżania bez użycia soli. Uwagi i sugestie można nadsyłać na adres konsultacje@srodmiescie.warszawa.pl, zgłaszać telefonicznie pod numerem 22 699 81 99 lub osobiście w Urzędzie Dzielnicy Śródmieście przy ul. Nowogrodzkiej 43 (stanowisko "Informacja").

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma