Nowy numer 43/2020 Archiwum

Bo ulica była za słona

15 ulic na Powiślu i 12 na Muranowie, na których odbywa się stosunkowo niewielki ruch kołowy, nie będzie podczas tegorocznej zimy posypywanych solą. Tak chcieli mieszkańcy.

W ankiecie dotyczącej sposobu odśnieżania śródmiejskich ulic większość mieszkańców dzielnicy (92,57 proc. głosów) opowiedziała się za rezygnacją z posypywania nawierzchni solą. W związku z tym zarząd Śródmieścia podjął decyzję o przeprowadzeniu pilotażu polegającego na odśnieżaniu 27 ulic jedynie przy pomocy płużenia i posypywania piaskiem.

Ulice, które nie będą posypywane solą, są administrowane przez dzielnicę (Zarząd Terenów Publicznych) i znajdują się na Powiślu oraz Muranowie. Wybrane zostały do akcji pilotażowej ze względu na niezbyt nasilony ruch kołowy oraz ich status (nie są głównymi ciągami komunikacyjnymi). U wylotu każdej ustawiony zostanie znak drogowy informujący o tym, że ulica nie jest posypywana solą i może być śliska.

Wyznaczając ulice do pilotażu, Zarząd Dzielnicy Śródmieście zwraca się jednocześnie do korzystających z nich i mieszkających w ich pobliżu osób z prośbą o wyrażenie opinii nt. proponowanej metody odśnieżania bez użycia soli. Uwagi i sugestie można nadsyłać na adres konsultacje@srodmiescie.warszawa.pl, zgłaszać telefonicznie pod numerem 22 699 81 99 lub osobiście w Urzędzie Dzielnicy Śródmieście przy ul. Nowogrodzkiej 43 (stanowisko "Informacja").

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama