Nowy numer 25/2018 Archiwum

Kochana babciu, kochany dziadku

Statystycznie mamy więcej babć niż dziadków. Liczba seniorów rodów wciąż rośnie w Warszawie i okolicach - podsumowuje GUS.

Liczba osób w wieku podeszłym zbliża się na Mazowszu do miliona. Główny Urząd Statystyczny policzył, że w ciągu roku liczba seniorów, czyli mężczyzn w wieku powyżej 65. roku życia i kobiet powyżej 60. roku życia, zwiększyła się o 2,8 proc. Wśród 997 392 osób starszych mieszkających na Mazowszu 30 proc. stanowią mężczyźni, a aż 70 proc. - kobiety. Podobne proporcje GUS odnotował w samej Warszawie.

Większość osób starszych z terenu Mazowsza mieszka w miastach. Jedynie jedna trzecia - na wsi. W stolicy mamy prawie 382 tys. seniorów. Udział osób w wieku poprodukcyjnym w ciągu roku wzrósł o niecałe pół procenta. Najszybciej starzejące się dzielnice to: Bielany, Żoliborz, Wola, Śródmieście, Mokotów, Praga Południe i Targówek. Najmniej seniorów mieszka na Białołęce. Mniej babć i dziadków mieszka również na Ursynowie, Wilanowie, Wesołej, Rembertowie i Ursusie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma