Nowy numer 3/2021 Archiwum

Hanna Gronkiewicz-Waltz: Startuję!

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz potwierdziła, że zamierza ubiegać się o trzecią kadencję. "Mam plan dla stolicy" - mówi.

"Biorę to pod uwagę. Zmobilizowało mnie do tego po pierwsze samo referendum, ponieważ otrzymałam bardzo dużo bezpośrednich wyrazów wsparcia, których w trakcie kadencji jakoś nie rejestrowałam. A druga rzecz to myślę, że trochę mniej podoba się to, co dokonano w Nowym Jorku przez 12 lat, Bloomberg był trzy kadencje, i to jest miasto, które się zmieniło" - powiedziała prezydent Warszawy pytana dziś rano w "Sygnałach Dnia" Polskiego Radia o możliwość kandydowania po raz trzeci na urząd w ratuszu. W południe powtórzyła to na konferencji prasowej, poświęconej inwestycjom miasta w nowe placówki przedszkolne.

- Mam pomysł na Warszawę, na wykorzystanie funduszy unijnych, dalszą modernizację i uczynienie ze stolicy miasta na miarę XXI wieku - powiedziała prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz, zastrzegając, że jeszcze nie rozpoczyna kampanii wyborczej.

Pytana, czy zamierza obiecać warszawiakom trzecią linię metra, odpowiedziała, że miasto najpierw musi dokończyć drugą linię.

- Trzecia linia jest planowana od 30 lat, więc nie bylibyśmy oryginalni. Ale w następnej kadencji chciałabym przede wszystkim dokończyć pozostałe stacje II linii.

Prezydent potwierdziła, że centralny odcinek II nitki metra będzie gotowy do końca września br. Termin uruchomienia metra zależy od odbiorów technicznych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama