Nowy numer 44/2020 Archiwum

Śp. ks. Bogusław Ryszard Płatwa

Był rezydentem wielu parafii w Warszawie i okolicach, m.in. na Sielcach, Powiślu i w Aninie. Zmarł po kilkunastoletniej walce z chorobą w wieku 77 lat.

Zmarł 28 stycznia nad ranem w Szpitalu Powiatowym w Otwocku. Po kilkunastoletniej walce z chorobą, w wieku 77 lat odszedł do Domu Ojca ks. kan. Bogusław Ryszard Płatwa. Jego pogrzeb odbędzie się 1 lutego w Zielonce, gdzie w latach 1987-2002 był rezydentem. Urodzony 4 kwietnia 1936 r. w Małodutynie (diecezja lubelska), przeżył w kapłaństwie 53 lata. Wyświęcony na kapłana 26 czerwca 1960 r. przez kard. Stefana Wyszyńskiego, studiował teologię biblijną na ATK. Był wikariuszem w parafii Przemienienia Pańskiego w Lubani, św. Prokopa Opata w Błędowie, Świętej Trójcy w Błoniu, MB Królowej Polski w Aninie, św. Stefana na Sielcach oraz w parafii Matki Bożej Częstochowskiej na Powiślu. Od 1987 r. był rezydentem w parafii św. Jerzego Męczennika w Zielonce, gdzie pełnił także funkcję kapelana Sióstr Dominikanek Miłosierdzia. Od 2002 r. był mieszkańcem Domu Księży Emerytów w Otwocku.

Śp. ks. Bogusław Ryszard Płatwa   Zmarły spocznie na cmentarzu w Zielonce Tomasz Gołąb /GN Msza Św. pogrzebowa będzie sprawowana 1 lutego o godz. 8 w kaplicy Domu Księży Emerytów w Otwocku (ul. Geislera 18) oraz o godz. 12, pod przewodnictwem bp. Kazimierza Romaniuka, w kościele MB Częstochowskiej w Zielonce (ul. Jagiellońska 10). Następnie ciało zostanie złożone na miejscowym cmentarzu parafialnym.

Więcej na: w serwisie diecezji warszawsko-praskiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama