Nowy numer 25/2018 Archiwum

Pietrzak na zakręcie

Na scenie Dobrego Miejsca na Bielanach usłyszymy komentarze do aktualnych wydarzeń w wykonaniu Jana Pietrzaka, któremu towarzyszyć będą Marcin Wolski, Ryszard Makowski oraz Krzysztof Paszek.

Występy Kabaretu Pod Egidą stały się już tradycją w Dobrym Miejscu. Tym razem na scenie Dobrego Miejsca na Bielanach będzie można usłyszeć komentarze do aktualnych wydarzeń w wykonaniu Jana Pietrzaka, któremu towarzyszyć będą Marcin Wolski, Ryszard Makowski oraz Krzysztof Paszek.

Urodzony na warszawskim Targówku kabareciarz, twórca i lider dwóch satyrycznych kabaretów: studenckiego w Hybrydach (lata 60-67) i Kabaretu pod Egidą (od 1967 r. do dziś) jest autorem tysięcy piosenek, monologów i felietonów oddających polskie nastroje i realia ostatniego półwiecza. Niezrównany komentator społecznych i politycznych przygód społeczeństwa przełamującego zniewolenie komunistycznego ustroju.

Jego patriotyczna pieśń "Żeby Polska była Polską" stała się w 1980 roku spontanicznym hymnem "Solidarności". W wyborach w 1995 roku ubiegał się o urząd Prezydenta RP, głosząc m.in. postulaty przywrócenia kary śmierci i liberalizacji gospodarki. Ostatecznie uzyskał 201 033 głosów.

- Mój zawód? Wystawiam się na pośmiewisko i za to mi płacą - mówi z dystansem o swojej pracy.

Sklep Chrześcijańskie Granie na  stronie www.chrzescijanskiegranie.pl uruchomił sprzedaż biletów przez internet. Kabaret pod Egidą wystąpi 9 lutego o godz. 17 w Auli bł.ks. Jerzego Popiełuszki w Dobrym Miejscu przy ul.Dewajtis 3 – wejście B (Warszawa – Bielany). Więcej informacji można znaleźć na stronie www.dobremiejsce.org.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma