Nowy numer 25/2018 Archiwum

Zobacz okrągły stół

Legendarny stół, wnętrza, gdzie trwały negocjacje i wystawa - 6 lutego, z okazji 25-lecia rozpoczęcia obrad Okrągłego Stołu, siedziba prezydenta RP będzie otwarta dla zwiedzających.

W Pałacu Prezydenckim zachował się dokładny wystrój sali z czasu obrad w 1989 r. - duży zabytkowy żyrandol, krzesła oraz mikrofony. I oczywiście legendarny, okrągły stół z tabliczkami informującymi, kto siedział w danym miejscu. Przy nazwiskach zmarłych już uczestników negocjacji, umieszczono czarne wstążki.

Sale obrad, a także Salę Chorągiewną oraz Galerię Rogalińską i malarstwo Jerzego Nowosielskiego będzie można zobaczyć 6 lutego od 15.00 do 20.00.

Wejście za okazaniem dokumentu ze zdjęciem. Organizatorzy przestrzegają przed zabieraniem ze sobą niebezpiecznych przedmiotów, jak również walizek, plecaków i wielkich toreb.

Wstęp wolny. Wejście do obiektu przez biuro przepustek, od strony pomnika Mickiewicza.

W pałacu można będzie zrobić pamiątkowe zdjęcia.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma