Nowy numer 25/2018 Archiwum

Kard. Nycz: To było kluczowe

Dotychczasowy przebieg naszej wizyty „ad limina” w Watykanie oceniam bardzo pozytywnie. Kluczowe było spotkanie z Ojcem Świętym, który przyjmie nas jeszcze w piątek i wygłosi zapewne przemówienie z konkretnymi sugestiami - powiedział KAI kard. Kazimierz Nycz.

Metropolita warszawski jest jednym z ok. 90-ciu biskupów polskich, którzy od 1 lutego przebywają w Watykanie, nawiedzając groby apostołów Piotra i Pawła oraz bazyliki większe, a także rozmawiając w urzędach Kurii Rzymskiej.

Drugim priorytetem - zauważył kard. Nycz - jest sprawa rodziny. Jak powiedział metropolita warszawski wszędzie, nie tylko w Radzie ds. Rodziny, ale w całej Kurii i na całym świecie jest to sprawa pierwszoplanowa i wydaje się, że wszyscy, z papieżem na czele, dostrzegają, że w ostatnich latach rodzina najbardziej ucierpiała na relatywizmie światowym w podejściu do moralnych i społecznych spraw.

Metropolita podkreślił także, że papież Franciszek traktuje jako bezwzględny priorytet nauczania chrześcijańskiego kwestię ubogich, uważając, że bez zapewnienia pomocy tym grupom ludzi Kościół w głoszeniu Ewangelii miłości będzie niewiarygodny.

Wizyta „ad limina” polskich biskupów w Watykanie potrwa do najbliższej soboty.

« 1 »

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma