Nowy numer 47/2020 Archiwum

Gorączka piątkowej nocy

Tego wieczoru można wiele załatwić. Ty, Jezus i szereg pilnych spraw. Choćby wybór powołania…

Plan jest taki - o 19.30 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji odkrycia swojego powołania. O godz. 21 Msza św. za Warszawę do Serca Pana Jezusa. Po niej modlitwa uwielbienia z zespołem Brighter Day. A później już tylko kilka godzin sam na sam z Panem Bogiem. "Gorączka piątkowej nocy - to hasło całonocnej Adoracji Najświętszego Sakramentu, która w każdy pierwszy piątek miesiąca odbywa się w koście św. Anny.

Inicjatywa środowiska akademickiego zrodziła się z wielkiej potrzeby modlitwy. - Wiele rzeczy można w nocy załatwić. Jesteśmy już wtedy uwolnieni od zgiełku dnia codziennego. Przychodzimy i jest cisza. Kościół jest zaciemniony. Jest tylko światło, które pokazuje Jezusa Chrystusa. A kiedy człowiek zostaje z Nim sam na sam, to takie spotkanie jest niesamowitym darem. Możemy przegadać wiele spraw. Dotknąć się Jego płaszcza jak kobieta, która cierpiała na upływ krwi. Wtedy uzdrowienie przychodzi natychmiast - wyjaśnia ks. Jacek Siekierski, rektor kościoła św. Anny. 

Całonocna adoracja cieszy się dużym zainteresowaniem. - Przy pierwszej adoracji mój dyżur przypadał na godz. 5 nad ranem. Idąc do kościoła zastanawiałem się, czy w ogóle tam kogoś zastanę. Byłem zdziwiony tak liczną frekwencją, i to ludzi młodych. Ucieszyłem się i podziękowałem za to Bogu - przyznaje ks. rektor i dodaje, że na nocne spotkanie z Jezusem do św. Anny przyjeżdżają także osoby spoza Warszawy. 

Duchowny zachęca także, by oprócz  rozeznawania powołania zrobić także coś wyjątkowego dla stolicy. - To miasto bardzo kochamy i w nim zmierzamy do świętości. Ale przyjezdnym studentom w nowym środowisku łatwo jest się pogubić. Połączyliśmy więc te dwie sprawy - wyjaśnia rektor. I wskazuje na ścisłe związki akademickiego kościoła ze stolicą: - W naszej świątyni znajdują się relikwie św. Władysława z Gielniowa, który w najtrudniejszych chwilach obronił stolicę. Z kościołem były związane także trzy fantastyczne kobiety: Anna Mazowiecka, Anna Radziwiłłówna i Anna Jagiellonka. 

"Gorączka piątkowej nocy" w kościele św. Anny odbywa się w każdy pierwszy piątek miesiąca w trakcie trwania roku akademickiego. Podczas całonocnej adoracji jest możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama