Nowy numer 25/2018 Archiwum

Stacja Wilsona wyróżniona

Stacja na Żoliborzu znalazła się w gronie dwunastu wyróżnionych przez CNN takich miejsc w Europie.

W Warszawie już pojawiły się żarty z tego tytułu mówiące, że owszem, mamy tylko jedną nitkę metra, ale za to jaką!

W krótkim uzasadnieniu przygotowanym przez CNN czytamy, że „Sowieci budowali niezwykłe stacje metra, ale ta z 2005 roku, nazwana na cześć prezydenta USA Woodrowa Wilsona, pokazała, że kapitalistyczna Polska także potrafi stworzyć piękne obiekty”.

Ranking wygrała stacja Toledo w Neapolu, przed Westfriedhof w Monachium i Komsomolskaya w Moskwie.

Stacja plac Wilsona mieści się na Żoliborzu przy ulicy Słowackiego, u zbiegu ulic Mickiewicza i Krasińskiego. Została nazwana na cześć 28. prezydenta Stanów Zjednoczonych, przyjaciela polskiego pianisty Ignacego Jana Paderewskiego. Została oddana do użytku w kwietniu 2005 r.

To nie pierwsze takie prestiżowe wyróżnienie dla placu Wilsona. W kwietniu 2008 r. na konferencji „Metrorail” został on uznany za najładniejszą stację metra na świecie, która powstała w ostatnich latach.

« 1 »
DO POBRANIA: |

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma