Nowy numer 25/2018 Archiwum

Mocniejsi w wierze

– Ojciec święty jest niezwykle dobrym i skromnym człowiekiem – mówił po wizycie ad limina bp Rafał Markowski. Spotkanie z papieżem było dla wielu duchownych namacalnym doświadczeniem Kościoła, o jakim on sam mówi w homiliach.

To było fascynujące spotkanie – mówili jednym głosem polscy biskupi, którzy od 1 do 7 lutego przebywali w Watykanie z wizytą ad limina. Podczas kilkudniowej wizyty hierarchowie odprawili Mszę św. u relikwii apostoła w bazylice św. Piotra oraz w trzech pozostałych bazylikach większych Rzymu, a także przy relikwiach bł. Jana Pawła II. Kluczowe było spotkanie z ojcem świętym oraz wizyty w kongregacjach i innych urzędach Kurii Rzymskiej.

– Spotkanie z papieżem było rzeczywiście niezwykle głębokie, serdeczne i pożyteczne. Przy tym uderza u niego umiejętność słuchania. Jan Paweł II w spotkaniach z biskupami nie musiał tyle pytać, była to bardziej rozmowa i bardziej myśmy słuchali jego – znał dobrze sytuację i wiedział o Kościele w naszym kraju dużo więcej. Natomiast papież Franciszek bardzo cierpliwie i uważnie słuchał, ale też zadawał bardzo konkretne, mądre i głębokie pytania dotyczące duszpasterstwa – powiedział po audiencji kard. Kazimierz Nycz.

Więcej na ss. IV–V.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma