Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Randka w kościele?

Nietypowy sposób spędzenia walentynek proponują stołeczne parafie.

- To spotkanie dla par, które szukają prawdziwej drogi, bo to Bóg jest Miłością - przekonuje ks. Piotr Malczewski z parafii bł. Edmunda Bojanowskiego. Przy ul. Kokosowej 12 w walentynkowy wieczór odbędzie się bowiem specjalna Msza św. dla zakochanych. Po niej nastąpi błogosławieństwo par Najświętszym Sakramentem. Zaproszeni są wszyscy, niezależnie od stażu "bycia razem". - Doświadczenie ubiegłorocznych walentynek pokazuje, że więcej przychodzi małżonków - przyznaje wikariusz.

Także inne stołeczne kościoły przygotowały specjalne propozycje na walentynki. Parafia bł. Władysława z Gielniowa zaprasza pary, które w tym roku planują zawarcie sakramentalnego związku małżeńskiego oraz wszystkich narzeczonych i zakochanych na Mszę św. połączoną ze specjalnym błogosławieństwem o godz. 18.

Kościół Św. Anny z kolei proponuje o 19.30 Mszę św. i okolicznościową konferencję, którą wygłosi ks. Sergiusz Dębecki. Będzie to również inauguracja kolejnej edycji kursu dla narzeczonych przygotowujących się do zawarcia sakramentu małżeństwa.

Z okazji walentynek parafia bł. Władysława z Gielniowa przypomina kilka modlitw związanych z powołaniem.


Modlitwa o trafny wybór życiowego partnera

Spotkałem(am), Boże człowieka, który mnie pociąga i raduje swoją obecnością. Dobrze mi z nim być. Czy to jest ten, którego mi przeznaczyłeś na towarzysza życia? Pomóż mi dobrze wybrać. Spraw, żebym się nie zadowalał(a) tylko zewnętrznymi pozorami, ale dostrzegał(a) istotną wartość interesującej mnie osoby. Ty wiesz, że chcę Ci służyć. Daj mi wybrać tego(tą), który(a) mnie w tym podtrzyma i razem ze mną będzie pełnić Twoją wolę. Daj mi znaleźć człowieka - przyjaciela, któremu bezpiecznie zaufam i w którym dostrzegę także Ciebie. Wiesz, że moje serce głodne jest miłości i chce się na kimś oprzeć. Przecież powiedziałeś: „Nie jest dobrze, żeby mężczyzna był sam" (Rdz 2,18). Skłoń serce tego, którego chcesz mi dać, żeby odpowiedziało na moją tęsknotę i pokochało mnie tak, jak ja jestem gotów(a) kochać. Błogosław, Panie, mojej budzącej się miłości.

Modlitwa do św. Walentego

Święty Walenty, opiekunie tych, którzy się kochają, Ty, który z narażeniem życia urzeczywistniłeś i głosiłeś ewangeliczne przesłanie pokoju, Ty, który - dzięki męczeństwu przyjętemu z miłości - zwyciężyłeś wszystkie siły obojętności, nienawiści i śmierci, wysłuchaj naszą modlitwę: W obliczu rozdarć i podziałów w świecie daj nam zawsze kochać miłością pozbawioną egoizmu, abyśmy byli pośród ludzi wiernymi świadkami miłości Boga. Niech ożywiają nas miłość i zaufanie, które pozwolą nam przezwyciężać życiowe przeszkody. Prosimy Cię, wstawiaj się za nami do Boga, który jest źródłem wszelkiej miłości i wszelkiego piękna, i który żyje i króluje na wieki wieków. Amen.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma