Nowy numer 49/2020 Archiwum

Prawie jak na stadionie

"Uwielbienie Jezusa" w praskiej katedrze to efekt ubiegłorocznych rekolekcji z o. Bashoborą. Kolejne spotkanie - 15 lutego o godz. 18.

Eucharystia, uwielbienie, zadanie, nauczanie i błogosławieństwo - to plan sobotnich modlitw w katedrze warszawsko-praskiej. Wieczory "Uwielbienie Jezusa" są cykliczną modlitwą na kanwie lipcowego spotkania z ugandyjskim charyzmatykiem.

"Pragniemy, aby pełne mocy doświadczenie wspólnej modlitwy trwało w nas nadal. Pragniemy otwierać się jeszcze bardziej na działanie Ducha Świętego. Chcemy uczyć się modlić i wspólnie wzrastać w świętości" - piszą na stronie internetowej "Jezus na Stadionie" organizatorzy modlitwy.

Na kolejne "Uwielbienie Jezusa" organizatorzy ubiegłorocznych rekolekcji na Stadionie Narodowym zapraszają 15 lutego o godz. 18 do katedry przy ul. Floriańskiej 3. Mszy św. będzie przewodniczył bp Marek Stolarczyk. Po modlitewnym spotkaniu będzie rozprowadzana adhortacja papieża Franciszka Evangelii Gaudium o  ewangelizacji.

Ks. John Bashobora przyjechał do Polski po raz pierwszy w roku 2007. Poprowadził wtedy spotkanie w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie - Łagiewnikach z okazji 40-lecia Ruchu Odnowy Charyzmatycznej w Kościele Katolickim. Od tego czasu jest bardzo często zapraszany, by pełnił posługę w Polsce. Głosi naukę Jezusa i proponuje nawiązanie z Nim osobistej relacji poprzez modlitwę w Duchu Św. Spotkaniom często towarzyszą liczne nawrócenia i uzdrowienia, zarówno duchowe jak i fizyczne, a także uwolnienia. W spotkaniu na Stadionie Narodowym w lipcu 2013 r. wzięło udział blisko 60 tys. osób.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama