Nowy numer 33/2018 Archiwum

Praski chór dostanie Fryderyka?

Szansę na 6. statuetkę ma Chór Katedry Warszawsko-Praskiej "Musica Sacra". Tegoroczną nominację do nagrody polskiego środowiska muzycznego chór otrzymał za album pieśni liturgicznych "Prayer".

Akademia Fonograficzna podała nominacje do tegorocznych Fryderyków. Wśród wyróżnionych znalazł się chór "Musica Sacra" za album pieśni liturgicznych "Prayer". Dla muzyków pod batutą Pawła Łukaszewskiego to 10. nominacja do prestiżowej nagrody.

Wcześniejsze statuetki chór otrzymał za albumy: "Misterium Stabat Mater", "Liebeslieder-Walzer Johannesa Brahmsa i Duette Feliksa Mendelssohna", "Arcydzieła muzyki chóralnej", "Laudate Dominum" oraz zapis koncertu z "Dies irae" Mariana Borkowskiego.

Wydawnictwo "Prayer" rywalizować będzie o Fryderyka z płytami: "Arias" Andrzeja Dobbera, "Astrolabium Sings Bembinow", "Henryk Mikołaj Górecki - Z pieśni kościelnych" oraz "Jasnogórska Muzyka Dawna vol. 54 - Ciemne jutrznie".

Chór katedry diecezji warszawsko-praskiej powstał w 2002 r. Jego twórcą i dyrygentem jest P. Łukaszewski. Muzycy wydali do tej pory 7 płyt. Współpracują m.in. z Polską Orkiestrą Radiową, Orkiestrą Filharmonii Częstochowskiej i Łomżyńską Filharmonią Kameralną.

Wyniki konkursu będą znane 24 kwietnia, podczas gali wręczenia nagród, która odbędzie się Sali Kongresowej w Warszawie.

                                                                               Posłuchaj utworów z płyty "Prayer" Prayer - nowa płyta Chóru Katedry Warszawsko-Praskiej "Musica Sacra"
Jarosław Olejnik

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma