Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Cztery zarzuty wobec księdza G.

Prokuratura Okręgowa w Warszawie postawiła dziś zarzuty popełnienia przez ks. Wojciecha G. czterech przestępstw przeciwko wolności seksualnej i obyczajności.

Zarzuty dotyczą obcowania płciowego z małoletnim poniżej 15 roku życia i innych czynności seksualnych (art. 200 k.k., par. 1 i 2) oraz utrwalania treści pornograficznych z udziałem małoletniego (art. 202. par. 4).

Podczas przesłuchania w warszawskiej prokuraturze ks. G w charakterze podejrzanego duchowny odmówił składania wyjaśnień. Do sądu trafił wniosek o tymczasowe aresztowanie – poinformował prok. Przemysław Nowak, rzecznik warszawskiej prokuratury.

Dwa z tych zarzutów dotyczą czynów popełnionych na terenie Dominikany, a dwa czynów popełnionych w Polsce.

Ks. Wojciechowi G. grozi kara pozbawienia wolności do lat 12.

« 1 »

Zobacz także

 • Awa
  18.02.2014 15:30

  Jakiś czas temu ten ksiądz w jednym z programów stanowczo zaprzeczył oskarżeniom.
  Jeśli skłamał wtedy to jest to dla mnie o wiele bardziej bulwersujące niż jego czyny.

  Jesli ksiadz klamie w tzw żywe oczy to gdzie świat zmierza ?

   

 • Anka
  18.02.2014 16:11
  chciałabym przeczytać w komentarzach, co ma ten temat do powiedzenia pan F.Kucharczak - tylko bez tych jego złośliwości, kpiącego tonu i igraszek słowem. Tak po ludzku i bez przebarwień. Tylko czy on tak potrafi?
  doceń 0
 • Polak
  19.02.2014 09:15
  Jak prokuratura opiera s
  ię na dowodach z mafijnego kraju ,to dziękuiję!!!!
  doceń 3
 • b.
  24.02.2014 11:56
  Niech odsiedzi wyrok na Dominikanie. Dlaczego polski podatnik ma za niego placic. Poza tym - w dominikanskim wiezieniu lepiej mu wszystko wytlumacza jesli wiecie co mam na mysli.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma