Nowy numer 48/2020 Archiwum

Niech Bóg ma ich w opiece

Kardynał Kazimierz Nycz prosi mieszkańców Warszawy oraz wszystkich ludzi miłujących pokój do udziału we wspólnej Eucharystii w intencji pokoju na Ukrainie oraz za poległych w ostatnich dniach.

Kardynał Kazimierz Nycz, metropolita warszawski zaprasza mieszkańców archidiecezji warszawskiej oraz wszystkich ludzi miłujących pokój do udziału we wspólnej Eucharystii w intencji pokoju na Ukrainie oraz za poległych w ostatnich dniach.

Eucharystia będzie sprawowana w najbliższą niedzielę, 23 lutego, o godz. 11 w bazylice archikatedralnej św. Jana na Starym Mieście, ul. Świętojańska 8.

Wszyscy wierni zaproszeni są również na wspólne czuwanie modlitewne "O pokój na Ukrainie". Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o pokój będzie trwała w kościele Najświętszego Zbawiciela na Placu Zbawiciela, w niedzielę, 23 lutego, w godz. 14-18.30.

Dzień modlitwy i postu w intencji Ukrainy zarządziła także Konferencja Episkopatu Polski. "Wydarzenia na Ukrainie, których jesteśmy świadkami, są dla nas wezwaniem do modlitewnej solidarności w intencji pokojowego rozwiązania tego dramatycznego konfliktu" - napisali, prosząc aby kolejny piątek, 28 lutego br., stał się dniem modlitwy i postu w intencji Ukrainy. "Prosimy kapłanów i wszystkich wiernych, aby tę intencję włączyli w swą modlitwę, zwłaszcza w modlitwę powszechną, zanoszoną do Boga w czasie sprawowanych w tym dniu Mszy Świętych. Ufając, że ludzie dobrej woli wciąż znajdują się po obu stronach konfliktu, do Was, Bracia i Siostry, kierujemy apel o gesty solidarności i wsparcie dla narodu ukraińskiego w tym szczególnie trudnym dla niego czasie. Naszą braterską pamięcią obejmujemy wszystkie ofiary bratobójczego konfliktu, a rodzinom poległych wyrażamy słowa serdecznego współczucia i modlitewnej pamięci" - czytamy w apelu prezydium Konferencji Episkopatu Polski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama