Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Odszedł wybitny fundamentolog

Był kapelanem Jego Świątobliwości, wykładowcą liturgiki, teologii moralnej, eklezjologii i apologetyki w PAT i WMSD. Przeżył w kapłaństwie 64 lata.

21 lutego zmarł w wieku 92 lat, z tego w kapłaństwie 64 lata ks. prof. dr hab. Wojciech Zygmunt Tabaczyński.

Urodził się 22 kwietnia 1923 r. w Pruszkowie. Wyświęcony w 1950 r. przez arcybiskupa Stefana Wyszyńskiego był wikariuszem w Warce, kolegiacie łowickiej, parafii św. Zygmunta na Bielanach. Od 1958 r. był ojcem duchownym Metropolitalnego Seminarium Duchownego św. Jana Chrzciciela w Warszawie. Był także kapelanem Jego Świątobliwości, wykładowcą liturgiki, teologii moralnej, eklezjologii i apologetyki w PAT i WMSD, lektorem języka niemieckiego, dyrektorem Unii Apostolskiej Kleru i członkiem redakcji czasopisma Warszawskie Studia Teologiczne.

Msza święta pogrzebowa zostanie odprawiona w 28 lutego o godz. 13 w kościele parafialnym pw. św. Kazimierza w Pruszkowie, po czym ciało zmarłego zostanie złożone w grobie rodzinnym na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma