Nowy numer 48/2020 Archiwum

Zaśpiewają dla Świątyni

Liryczne, patriotyczne i religijne utwory z repertuaru "Mazowsza" będzie można usłyszeć w świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie.

W sobotę 1 marca o godzinie 15 w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie (ul. Ks. Prymasa Augusta Hlonda 1) odbędzie się koncert charytatywny w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca "Mazowsze".

- Intensywne prace związane z budową Świątyni są możliwe dzięki finansowemu wsparciu i hojności darczyńców. Dlatego Akcja Katolicka Archidiecezji Warszawskiej podjęła inicjatywę zorganizowania koncertu, z którego dochód ze sprzedaży cegiełek, będzie przeznaczony na ten cel. Na koncert zaproszeni są wszyscy, którym leży na sercu wybudowanie narodowego wotum wdzięczności za odzyskaną wolność i za Konstytucję 3 Maja, podjętego przez naszych przodków, a realizowanego dla potomnych przez nasze pokolenie - wyjaśnia Elżbieta Olejnik, prezes diecezjalnego oddziału Akcji Katolickiej. - Zbliżająca się kanonizacja bł. Jana Pawła II i centralne uroczystości dziękczynienia za tę kanonizację w Święto Dziękczynienia, niech będą szczególną motywacją do wsparcia budowy Świątyni Opatrzności Bożej - dodaje.

Honorowy patronat nad koncertem objął kard. Kazimierz Nycz. Koncert będzie się składał z trzech części. Zespół wykona pieśni religijne, patriotyczne i liryczne ze swojego repertuaru.

Wstęp na koncert będzie możliwy poprzez zakup cegiełki wspierającej budowę o nominale 25 zł. Każda cegiełka będzie oznakowana okolicznościowym stemplem. Cegiełki można kupić w na godzinę przed koncertem w Świątyni Opatrzności Bożej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama