GN 24/2018 Archiwum

Prawica na piątce

Prawica RP wystawi swoich kandydatów we wszystkich trzynastu okręgach wyborczych. Wszędzie będą oni umieszczeni na piątym miejscu list PiS. To wynik porozumienia między tymi ugrupowaniami, podpisanego w 2012 r.

Swoją decyzję partia Marka Jurka ogłosiła podczas weekendowego zjazdu w Warszawie. Zaprezentowała deklarację wyborczą oraz kandydatów w wyborach do PE. Z mazowieckiej listy wystartuje Marian Piłka, a z łódzkiej Piotr Strzembosz.
 
- Polska może się rozwijać tylko jako państwo cywilizacji chrześcijańskiej, porzucenie jej zasad oznacza zerwanie nie tylko z kulturą stanowiącą o naszej tożsamości, ale podważenie najbardziej naturalnych podstaw życia społecznego: szacunku dla życia, solidarności pokoleń, praw rodziny, wychowania - czytamy w deklaracji wyborczej PE. Hasłem kampanii będą słowa "Polska głosem chrześcijańskiej Europy".
 
Jurek tłumaczy, że deklaracja Prawicy RP nie straci aktualności po majowych wyborach. - Wybory do Parlamentu Europejskiego są początkiem długiego cyklu wyborów w naszym kraju - przypomina były polityk PiS.
 
Według niego Europa potrzebuję Polski, jako kraju chrześcijańskiego, który będzie się upominał o podstawowe zasady dobra wspólnego narodów Europy. - To są te zasady, które wymienił papież Franciszek, podczas Światowych Dni Młodzieży w Rio de Janeiro: życie, rodzina, wychowanie, zdrowie, bezpieczeństwo - podkreślił lider Prawicy RP.
 

 

 
 
 
« 1 »

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma