Nowy numer 48/2020 Archiwum

Dobry Ro(c)k

Na rockowy koncert zorganizowany przez Caritas w stołecznym klubie Proxima przybyły tłumy. Spotkanie było także okazją do wsparcia finansowego programu "Skrzydła".

W Tłusty Czwartek w studenckim klubie Proxima odbył się koncert zespołów Pajujo, Farben Lehre i Akurat, zorganizowany przez oddział Caritas z okazji jubileuszu jej działalności. Wstęp na imprezę był bezpłatny. Klub pękał w szwach.

Ks. Zbigniew Zembrzuski, dyrektor warszawskiej Caritas, serdecznie powitał uczestników i zebrał gromkie brawa. Zachęcił do zapoznania się ze szczegółami działalności organizacji. Na sali można było porozmawiać z wolontariuszami Caritasu. Zbierali oni także datki na rzecz programu "Skrzydła", który wspiera edukację dzieci w trudnej sytuacji materialnej.

Występujący jako pierwszy zespół Pajujo skutecznie rozgrzał publiczność. Po występie rozdano pączki. Koncert zgromadził przedstawicieli różnych subkultur - fanów muzyki metalowej, punku, reggae, rodziców z dziećmi i młodzież szkolną. A na koncert Farben Lehre, przed klubem ustawiła się bardzo długa kolejka.

Caritas archidiecezji warszawskiej działa od 17 maja 1989 roku. To organizacja niosąca pomoc charytatywną dla najuboższych, wspierająca projekty edukacyjne dla dzieci.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama