Nowy numer 3/2021 Archiwum

Veturilo już się kręci

173 stacje wypożyczeń i ponad 2 tys. jednośladów - rower miejski rozpoczął nowy sezon.

Wypożyczalnie ruszyły 1 marca punktualnie o godz. 0.00. Do dyspozycji rowerzystów są 173 stacje wypożyczania i 2650 rowerów.

- Cieszy mnie ogromna popularność rowerów miejskich i mam nadzieję, że nowy sezon będzie potwierdzeniem tego, że Warszawa jest miastem przyjaznym rowerzystom - mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent miasta.

Zeszłoroczny sezon zakończył się liczbą 149 674 zarejestrowanych użytkowników, którzy chociaż raz wypożyczyli rower (wszystkich wypożyczeń, od początku istnienia systemu czyli od sierpnia 2012 r. było 2 190 291).

Veturilo cieszyło się ogromną popularnością - liczba wypożyczeń w ciągu roku wzrosła o 400 proc. W czerwcu 2013 r. przekroczony został milion wypożyczeń, a już w październiku przekroczony został drugi. Rekordzista użył roweru Veturilo 1400 razy. 

Miejska infrastruktura rowerowa sukcesywnie się powiększa i zachęca do podróżowania rowerem po mieście. W tej chwili jest ok. 370 km dróg i pasów rowerowych, plany na 2014 r. zakładają wytyczenie ok. 60 km nowych odcinków (min. na ul. Waryńskiego, Wołoskiej, Sokolej, Drewny).

Miasto planuje kolejne inwestycje w infrastrukturę rowerową; nowy szlak rowerowy powstanie m.in. na ulicach Prostej i Świętokrzyskiej. 

Rowery można wypożyczać od początku marca do końca listopada. Pierwsze 20 minut jazdy z Veturilo jest bezpłatne. Za kolejne 40 minut wypożyczenia roweru zapłacimy złotówkę, a za drugą godzinę - 3 złote. Trzecia godzina jazdy kosztuje - 5 zł, a czwarta i każda kolejna - 7 zł.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama