Nowy numer 44/2020 Archiwum

Ratusz rozdaje działki

Działki za 12 milionów mają trafić do deweloperów za darmo. Pod warunkiem, że przekażą miastu gotowe mieszkania.

Miasto stołeczne Warszawa zaprasza deweloperów do korzystnej wymiany. W zamian za mieszkania gotowe „pod klucz”, chce oddać im działki budowlane, głównie na Pradze Południe oraz w Wawrze. Wszystko po to, by zwiększyć zasoby komunalne stolicy.

- By zabezpieczyć potrzeby lokalowe najbardziej potrzebujących warszawiaków, musimy zwiększać liczbę dostępnych mieszkań komunalnych. Zamiana to najszybszy sposób na pozyskanie nowych lokali. Dlatego zapraszamy do współpracy deweloperów, oferując im działki budowlane w mieście, które mogą nabyć bezgotówkowo - podkreśla prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Chodzi o jedenaście działek w różnych miejscach miasta o łącznej wartości prawie 12 milionów złotych. Miasto chce je zamienić głównie na mieszkania jedno- i dwupokojowe o powierzchni od 30 do 60 mkw. W ten sposób chce pozyskać nawet 2500 mkw powierzchni dla przyszłych lokatorów.

Oferty wymiany należy składać do Biura Polityki Lokalowej m.st. Warszawy (ul. Canaletta 2, pok. 309) do 30 kwietnia. Powinny zawierać informacje m.in. o liczbie oferowanych mieszkań, ich stanie, wielkości, szacunkowej wartości czy kosztach utrzymania. Ratusz nie przewiduje dodatkowych środków na dopłaty do mieszkań – wszystkie transakcje mają odbyć się bezgotówkowo.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama