Nowy numer 43/2020 Archiwum

Wielkopostny "Niecodziennik"

W Środę Popielcową po raz ósmy przy stacjach warszawskiego Metra oraz w niektórych warszawskich parafiach można otrzymać bezpłatną gazetę - "Niecodziennik". W nim rozważania na każdy dzień Wielkiego Postu przygotowane przez bp. Marka Solarczyka.

Nowy "Niecodziennik" ma zachęcać warszawiaków do głębszego przeżycia Wielkiego Postu. Jego treść koncentruje się wokół Orędzia Papieża Franciszka,  które poświęcone było tematyce ubóstwa. Ojciec Święty przypominał w nim, że na wzór Chrystusa jesteśmy posłani aby kochać oraz pomagać naszym bliźnim. Wymienił trzy obszary, na których powinniśmy się skoncentrować: nędzę (która jest czym innym niż ubóstwo) materialną, nędzę moralną i nędzę duchową.

Dziennikarze "Niecodziennika" przybliżają kilka inicjatyw, które dotykają każdego ze wspomnianych zagadnień. Piszą o  pomocy dla ludzi bezdomnych, biednych, zagubionych, o głoszeniu Ewangelii dla osób odrzucających Boga. Siostra Anna Bałchan mówi o swojej pracy z kobietami z ulicy oraz ofiarami przemocy domowej. O fundacji Kapucyńskiej oferującej posiłki dla osób bezdomnych opowiadają ojcowie kapucyni, wolontariusze i bezdomni korzystający z jej pomocy. Świadectwem drogi od dna do pełni życia dzielą się raper Arkadio oraz Henryk Krzosek.
Ponadto w numerze będzie można znaleźć rozważania na każdy dzień Wielkiego Postu przygotowane dla czytelników "Niecodziennika" m.in. przez biskupa diecezji warszawsko-praskiej Marka Solarczyka, wokalistkę zespołu Love Story Magdę Frączek i rzecznika Caritas Polska Pawła Kęskę.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama