Nowy numer 25/2018 Archiwum

30 tys. skarbonek miłosierdzia

Pod hasłem „Wiara i Miłosierdzie” ruszyła akcja Caritas zachęcająca do wielkopostnych wyrzeczeń. Mogą wziąć w niej udział całe rodziny.

W ramach akcji Jałmużna Wielkopostna Caritas Polska w obydwu stołecznych diecezjach rozprowadzi 30 tys. wielkopostnych skarbonek. W całej Polsce będzie ich ponad 800 000. - Jest to akcja przede wszystkim edukacyjna skierowana do całej rodziny, ale chcemy szczególną uwagę zwrócić na wychowanie dzieci. Chodzi o to, by poprzez drobne wyrzeczenia nauczyć najmłodszych członków rodziny troski o innych - wyjaśnia ks. Marian Subocz, dyrektor Caritas Polska.

Zebrane środki zostaną rozdysponowane przez parafialne koła Caritas przede wszystkim na pomoc ludziom chorym i cierpiącym. Skarbonkę można uzyskać w parafii lub szkole, która włączy się w charytatywną akcję. 

Akcja ma charakter ekumeniczny. Od kilku lat uczestniczą w niej organizacje charytatywne kościołów Ewangelickiego i Prawosławnego.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma