Nowy numer 43/2020 Archiwum

Inwestycje dla maluchów

75 mln zł na inwestycje przedszkolne, 5,5 tys. miejsc dla maluchów, 20 nowych przedszkoli publiczno-prywatnych. Część z tych planów zostanie zrealizowana już w tym roku.

Hanna Gronkiewicz-Waltz odwiedziła nowo otwarty żłobek na Ursynowie. Żłobek przy ul. 6 Sierpnia 1/5 został zrealizowany w ramach projektu "Mama i tata wracają do pracy, a ja idę do żłobka". Pierwszeństwo zapisu do placówki miały dzieci, których rodzice podejmują prace po upływie urlopu macierzyńskiego lub wychowawczego. Koszt modernizacji budynku wyniósł 1,3 mln zł.

Hanna Gronkiewicz-Waltz odwiedziła trzy grupy dzieci, które już drugi dzień uczestniczą w zajęciach prowadzonych w żłobku. Rozdała im pluszaki, rozmawiała z rodzicami i opiekunami grup. Zapowiedziała, że do końca roku znajdzie się jeszcze 500 miejsc dla stołecznych maluchów. Głównie dzięki budowie żłobka w Wilanowie i remontom placówek na Mokotowie i we Włochach. Do dyspozycji rodziców są też mini-żłobki. Prowadzone są w mieszkaniach wynajętych przez urząd miasta, każdy dla ok. 5 dzieci, nad którymi opiekę sprawują nianie.

Dziś radni Warszawy głosowali nad przesunięciem 75 mln zł do budżetów dzielnic na inwestycje przedszkolne. W 2014 roku planowane jest otworzenie 7 nowych przedszkoli. Zapowiadana współpraca z sektorem prywatnych przedszkoli i budowy nowych placówek na zasadzie partnerstwa z miastem, ruszy dopiero za trzy lata.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama