GN 32/2018 Archiwum

800 skanów na godzinę

10 milionów skanów dostępnych w serwisie szukajwarchiwach.pl, terabajty danych i czekające na swoją kolej inne dokumenty.

W zasobach archiwalnych w Polsce jest około 41 mln teczek aktowych, z których każda może zajmować nawet 200-300 dokumentów. Przy obecnym tempie, zdigitalizowanie wszystkich dokumentów w Polsce, sięgających historią niekiedy XV wieku, może potrwać nawet tysiąc lat. W NAC na Ochocie pracuje nad tym codziennie 15 osób. - Jesteśmy na początku długiej drogi, ale już widać, że warto archiwizować cyfrowo. Tylko w ubiegłym roku z naszych archiwów w internecie skorzystało blisko 300 tys. osób - mówi szef placówki, Wojciech Woźniak.

Zbiory własne NAC liczą blisko 15 milionów zdjęć, 30 tys. nagrań i 2 tys. filmów. Wszystko będzie dostępne w internecie   Zbiory własne NAC liczą blisko 15 milionów zdjęć, 30 tys. nagrań i 2 tys. filmów. Wszystko będzie dostępne w internecie Tomasz Gołąb /GN

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma