Nowy numer 43/2020 Archiwum

Katolickie Dni Filmowe

Fundacja św. Kazimierza Królewicza po raz ósmy zaprosiła do Domu Kultury Dzielnicy Mokotów przy ul. Łowickiej 21 na Katolickie Dni Filmowe.

Przy komplecie publiczności w sobotę wyświetlono siedem filmów dokumentalnych wyróżnionych bądź nagrodzonych w ramach gdyńskiego festiwalu „Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci” w latach 2008-2013. Na widowni widać było sporo osób bardzo młodych. 

Film „Oberlangen” w reż. Małgorzaty Bramy obejrzało kilka uczestniczek Powstania Warszawskiego. Jedna z nich, Eugenia Maria Cegielska, wspominała swój pobyt w jenieckim obozie kobiecym w Niemczech. Opowieść zainspirowała publiczność do pytań.

Tradycją KDF jest tematyczny podział filmów na każdy dzień projekcji. W niedzielę widzowie mogli zobaczyć reportaż Krzysztofa Żurowskiego „Droga do Astany” i „Pójdź za mną” w reż. Wandy Różyckiej-Zborowskiej. Kolejne projekcje to „Biblio, Ojczyzno moja” w reż. Marioli Kłos i „Liban, Ziemia Świętych” w reż ks. Jarosława Cieleckiego. W części wieczornej zostanie wyświetlona „Tajemnica Tajemnic” w reż. Agnieszki Porzezińskiej i Pawła Sobczyka. „Gdzie był Bóg w Smoleńsku” Grzegorza Górnego i Tomasza Terlikowskiego to kolejna propozycja festiwalu. Ostatni będzie argentyński dramat z 2011 r. „Akacje” w reż. Pablo Giorgelliego.

Szczegółowy program pokazów znajduje się na stronie: www.fundacjaswkazimierza.pl. Wstęp na projekcje jest wolny. Przy wyjściu z sali zbierane są dziękczynne datki do puszek.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama