Nowy numer 43/2020 Archiwum

Szukając połówki

Msze święte i spotkania dla poszukujących małżonka od 5 lat odprawiane są u pallotynów na Pradze.

Właśnie mija pięć lat od pierwszej Mszy świętej  w kościele przy ul. Skaryszewskiej, odprawionej w intencji osób poszukujących małżonka.

- Powstały one z myślą o tych wszystkich osobach, które są samotne nie z własnego wyboru. Chcą, ale często nie mają gdzie, poznać kogoś wierzącego, wartościowego, o podobnych poglądach, który potraktuję tę znajomość poważnie a nie przelotnie, jak to często bywa na świeckich portalach randkowych - mówią Katarzyna i Tomasz Jaroszowie, inicjatorzy Mszy św. dla samotnych.

Są przekonani, że o dobrego męża czy żonę trzeba się modlić.

- Tryb życia, zabieganie, praca, brak czasu i możliwości poznania kogoś o podobnym światopoglądzie to częste przeszkody na drodze do udanego związku. Coraz większa dostępność komunikacji za pomocą mediów wbrew pozorom nie ułatwia nawiązywania relacji – czyni je tylko szybkimi i powierzchownymi. Dlatego też powstało miejsce, gdzie osoby szukające małżonka mogą spotkać się w „realu”, porozmawiać ze sobą, pójść razem na spacer, po prostu – poznać się naprawdę - mówią.

Msze św. sprawowane są w każdy trzeci piątek miesiąca o godzinie 19 w kościele pod wezwaniem św. Wincentego Pallottiego przy ul. Skaryszewskiej 12. Dla chętnych po Mszy św. odbywają się spotkania przy herbacie. Czasem także weekendowe spacery i wycieczki.

Z myślą o osobach także spoza Warszawy powstał portal www.dla-samotnych.pl, gdzie (całkowicie bezpłatnie) można założyć swój profil, napisać kilka informacji o sobie, porozmawiać z innymi, umieścić ogłoszenie o organizowanym spacerze, wyjściu do kina, ognisku czy wyjeździe.

- Owocem tych Mszy św. i spotkań jest już kilka małżeństw, tworzą się narzeczeństwa, sporo osób spotyka się ze sobą - mówią państwo Jaroszowie.

Terminy kolejnych Mszy świętych i spotkań: 21 marca, 16 maja, 20 czerwca, 19 września, 17 października, 21 listopada i 19 grudnia. Więcej informacji na portalu www.dla-samotnych.pl.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama