Nowy numer 25/2018 Archiwum

Priorytety nowego przewodniczącego

Młodzież, rodzina, powołania, ubodzy - to priorytety nowego przewodniczącego Episkopatu Polski abp. Stanisława Gądeckiego. Powiedział o nich dziennikarzom podczas briefingu tuż po ogłoszeniu wyniku wyborów. Został on wybrany w drugiej turze głosowania. Metropolita poznański podkreślił, że "współpraca jest rzeczą podstawową w prowadzeniu duszpasterstwa".

Sytuacja Kościoła jest sytuacją delikatną, ale nie tracę odwagi - powiedział. Liczę na to, że da się stworzyć dobry model współpracy z biskupami, duchowieństwem, życiem konsekrowanym i świeckimi - dodał.

Wśród swoich priorytetów wymienił "młodzież, rodzina, powołania i kwestia ubogich, która została mocno wyakcentowana przez papieża Franciszka - przypomniał.

Abp Gądecki podziękował też abp. Michalikowi, z którym przez minione 10 lat współpracował jako wiceprzewodniczący KEP.

W czwartek wybory zastępcy przewodniczącego Episkopatu Polski.

« 1 »

Zobacz także

 • kwazar
  12.03.2014 20:01
  Prosimy o bpa Czaję
  doceń 1
 • Ametyst02
  12.03.2014 21:10
  Czekam na biskupa, dla którego priorytetem będzie katechizacja i formacja dorosłych.
 • Savonarola
  14.03.2014 16:21
  Ladne zdjecie nowego przewodniczacego z cudownym obrazem- obiektem kultu naszych rodakow.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma