Nowy numer 44/2020 Archiwum

Wzrośnie liczba warszawiaków?

Żeby otrzymać Kartę Warszawiaka, wystarczy przynieść do POP lub WOM tegoroczny PIT. Można to zrobić od razu po rozliczeniu się z podatku. Ratusz liczy, że dzięki temu w tym roku wzrośnie liczba płacących w Warszawie podatki.

Nie trzeba czekać aż informacje o złożonym PIT-cie dotrą do Ministerstwa Finansów lub zostaną w niej zweryfikowane.

"Osoby, które rozliczyły się w urzędzie mogą zgłosić się do jednego z Punktów Obsługi Pasażerów ZTM lub Wydziałów Obsługi Mieszkańców urzędów dzielnicy z poświadczoną przez urząd skarbowy właściwy dla miejsca zamieszkania pierwszą stroną formularza PIT. Poświadczoną, czyli zawierającą prezentatę (pieczątkę urzędu). Po wypełnieniu i złożeniu wniosku otrzymają hologram „od ręki”. Oczywiście w przypadku wniosku rodzinnego należy pamiętać, że musi on zostać podpisany przez wszystkich pełnoletnich członków rodziny. A gdy małżonkowie rozliczają się wspólnie oboje muszą mieć na formularzu warszawski adres zamieszkania" - informuje ZTM.

W przypadku osób rozliczających PIT przez internet, należy zgłosić się do POP lub WOM z wydrukowaną pierwszą stroną formularza PIT zawierającą adres zamieszkania oraz z wydrukowanym UPO, czyli wygenerowanym przez system Ministerstwa Finansów Urzędowym Poświadczeniem Odbioru. Wtedy również taka osoba będzie mogła otrzymać hologram „od ręki”.

Aby móc starać się o Kartę Warszawiaka do formularza PIT należy oczywiście wpisać warszawski adres zamieszkania. Nawet jeśli ktoś zameldowany jest poza Warszawą ale faktycznie mieszka w stolicy i w niej rozlicza się z podatku dochodowego od osób fizycznych, może otrzymać Kartę.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama