Nowy numer 33/2018 Archiwum

Łódź wymiera, a Warszawa...

W ostatnim ćwierćwieczu aż w połowie miast wojewódzkich skurczyła się liczba mieszkańców, zarówno tych stałych, jak i zameldowanych na pobyt czasowy ponad trzy miesiące - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Gdyby nie słoiki, czyli ludność napływowa - kurczyłaby się również Warszawa. Liczba mieszkańców maleje także w tych miastach, w których się dobrze zarabia i nie ma bezrobocia: Katowicach i Poznaniu. Podobnie jest w Bydgoszczy, Gdańsku, Kielcach, Opolu, Szczecinie i Wrocławiu - wynika z danych regionalnych urzędów statystycznych i GUS. Najbardziej jednak straciła Łódź - ponad 140 tys. mieszkańców.

Co ciekawe, trend ucieczki z miasta nie dotyczy Polski B. Jednym z miast, które najbardziej urosły, jeśli chodzi o mieszkańców, jest Białystok.

« 1 »

Zobacz także

 • Lubię Gościa, ale
  17.03.2014 07:29
  Lubię Gościa, ale

  Czy ktoś w ogóle czyta, to co publikujecie?

  "Liczba mieszkańców maleje także w tych miastach, w których się dobrze zarabia i nie ma bezrobocia: .... Podobnie jest w ... Kielcach, ...

  Co ciekawe, trend ucieczki z miasta nie dotyczy Polski B."

  Widział ktoś mapę, tzw. Polska B obejmuje Kielce.

  Dlaczego nie publikujecie krytycznych komentarzy? To jest profesjonalizm?
  doceń 2
 • oliana
  17.03.2014 10:34
  "Słoiki" to moim zdaniem bardzo pogardliwe określenie.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma