Nowy numer 44/2020 Archiwum

Napisz do błogosławionego papieża

Powstaje kanonizacyjna księga intencji i podziękowań. Zebrane od rodaków słowa wdzięczności i prośby za wstawiennictwem Jana Pawła II w postaci wydrukowanej księgi zostaną złożone w dniu kanonizacji w Watykanie.

"Kochany Ojcze Święty, dziękuje za Twoją osobę (…). Proszę Cię o łaskę zdrowia dla mojej rodziny, pokaż właściwą drogę życia, wspieraj mnie w chwilach trudnych”, "Dziękuję za pomoc w moim małżeństwie i proszę o błogosławieństwo dla dzieci w życiu rodzinnym”, "Kochany Ojcze Janie Pawle II, proszę Cię o pomyślne zdanie matury i egzaminów zawodowych mojej córki Pauli oraz testów gimnazjalnych córki Aleksandry. Prosimy o opiekę nad naszą rodziną i ojczyzną”.

To tylko niektóre wpisy, które znajdą się w kanonizacyjnej księdze. Koordynatorzy projektu "Księga” - stypendyści i absolwenci Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia", zachęcają do dzielenia się szczególnie świadectwami łask otrzymanych za wstawiennictwem nowego świętego oraz życiowymi wnioskami wyciągniętymi z jego nauczania. 

Napisz swoją intencję:

Niedługo przed kanonizacją bł. Jana Pawła II wpisy zostaną wydrukowane i zebrane w postaci pamiątkowej Księgi, wykonawca czyli Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych, wykorzysta w tym celu technikę mikrodruku. Następnie księga zostanie przewieziona do Watykanu i jako duchowy dar Polaków zostanie złożona podczas uroczystości kanonizacyjnych papieża Polaka 27 kwietnia jako odpowiedź Polaków na nauczanie i pontyfikat  bł. Jana Pawła II, naszego rodaka. Jej kopia znajdzie się także w muzeum na Jasnej Górze i Wadowicach. - Zawierzymy wszystkie nasze troski Janowi Pawłowi II - zachęca ks. Jan Drob, prezes zarządu Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia".

Projekt "Księga” jest częścią ogólnopolskiej akcji "Kanonizacyjna Iskra Miłosierdzia” (czytaj więcej >>).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama